Sezen Aksu’ya tepki gösteren imam ‘hilafet’ istedi… ‘Bunun için çalışacağız’

featured
service

Ankara Melike Hatun Camisi’nin imamı Hatibi Halil Konakçı, Bursa’da bir camide verdiği vaazda hilafet çağrısı yaptı. ‘Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz’ diyen Konakçı, ‘Bunun için çalışacağız’ ifadelerini kullandı.

Diyanet imamı Konakçı, Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli şarkısında geçen ‘Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e’ sözlerine tepki gösterdiği konuşmasında, hilafet için çalışacaklarını söyledi.

İmam Konakçı’nın konuşması şu şekilde:

“Söyleyin bana İslam’ın merkezi neresi? İslam’ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam’a ‘cahil’ diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar.

‘BUNUN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Eğer o makam bugün kaim olsaydı bir kimse bile bugün konuşup Allah’ın indinde imam bile olsa söz sahibi olamazdı. Allah o makamı geri getirsin bize. Bunun için çalışacağız. Ah İslam kaim olsaydı, ah bu dinin bir başı bir sahibi olsaydı… Bu dini sahipsiz bıraktılar, kafalarına göre at koşturmaya başladılar.

İşte o sahip olsaydı çıkıp da ne Hz. Meryem’e, ne Adem’e ne Havva’ya, ne Resullullah Aleyhisselam’a, ne şeriata, ne Kuran’a, ne başörtüsüne, ne çarşafa, ne sarığa, ne minareye kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz.”

Sezen Aksu hakkında suç duyurusu

‘Milli Beka Hareketi’ Sezen Aksu’yu hedef gösterdi: Akşama kapındayız

Sezen Aksu’ya tepki gösteren imam ‘hilafet’ istedi… ‘Bunun için çalışacağız’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 4 ay önce

  Kalkmışsın dinin bi sahibi olsaydı diyerek hayıflanıyorsun, dinin sahibi Allah değil miydi yahu? Tarih boyunca bu çöküş niye, imam efendi; hiç düşündün mü!? Şimdi kusuru, dinize yeterince sarılmamakta bulun ve çözüm olarak da ona daha sıkı sarılın, böylelikle onun da kendinizin de yok oluşunu daha hızlandıracaksınız. Kimisi bunu gerçek bi çözüm biliyor, kimisi de istemese de oraya doğru gidiyor. ;)

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Haberin resmini bilinçli olarak vermişsiniz size hiç yakışmıyor düzeltmenizi bekliyorum saygılarımla

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Türk İstikbalinin Evladı@ Yazdıklarınızı anlayamazlar…. Ve bu nedenle kendi sonlarını hızlandırıyorlar. Doğru yazmışsınız.

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  Mustafa islamoğlu hocanın dediği gibi tarikatçılar cemaatciler gücü elde ederse , özellikle de bizim ülkede ışide rahmet okuturlar,

  Cevapla
 5. Be hey dalaylama. Sen halife olsan kim takar seni? Mısır düşman olmuş, BAE düşman olmuş, S Arabistan kanlı bıçaklı, Sana sadaka veren Katar mı sana biat edecek? Irak mı, İran mı, Suriye mi? Saygı görmek istiyorsan üreteceksin. Tarımda, hayvancılıkta, teknolojide, bilimde, teknikte üreceksin. Ama laf değil, değer üreteceksin.

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  Siz her şeyi konuşabilirsiniz, herkese saldırabilirsiniz; Mustafa Kemal Atatürk’e, annesine en ağır hakaretleri edebilirsiniz ama hiç kimse sizin hayal dünyanızın içine müdahale edemez öyle mi? Haydi oradan!
  Sezen Aksu ile dünya görüşümüz taban tabana zıttır halbuki…Herifin yüzündeki kine, cumhuriyete olan düşmanlığına bakın. İşte cumhuriyetin kurduğu diyanet kurumunun geldiği yer burasıdır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!