Sinan Oğan sonunda konuştu… Seçimden sonra 120 milyonluk mülkü nasıl aldı?

İkinci turda Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararıyla büyük tepki çeken Sinan Oğan, seçimlerin ardından toplamda 120 milyon TL'lik mülk edindiği ortaya çıkmıştı. Veryansın Tv'nin belgeleriyle ortaya çıkardığı mülklerle ilgili aylarca sessiz kalan Oğan, bu akşam açıklama yaptı. Haberler için “yalan ve iftira” diyen Oğan'a Veryansın Tv'den “O halde mahkemeye ver” çağrısı geldi.

featured

Veryansın Tv, Sinan Oğan’ın Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Ballıkpınar Mahallesinde seçimden sonra yaklaşık 30 milyon değerinde 6 dönüm arazi daha aldığı, bulunduğu bölgedeki arsaların planlarını hukuksuz bir şekilde değiştirdiği, karayollarına ait yolu da yaptırdığı kapıyla kapatıp zimmetine geçirdiğini ortaya çıkarmıştı.

Oğan’ın kapattığı yolun bitişiğindeki arsanın ise yakın arkadaşı AKP Milletvekili Cantürk Alagöz’e ait olduğunu da ortaya çıkarmıştık.

“Cehennemin kapıları kapatacağız”, “3. yolu açacağız” sözleriyle Türk milliyetçilerinden oy istediği ancak ikinci turda Tayyip Erdoğan’ı desteklediği seçimlerden sonra toplamda 120 milyonluk yeni mülk edinmiş oldu.

Oğan aylarca Veryansın Tv’nin belgeleriyle ortaya çıkardığı “mülk edinme” haberlerine yanıt vermemekten kaçınmıştı.

Nihayet bugün Oğan’dan ilk açıklama geldi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile Doğru Parti lideri Rifat Serdaroğlu arasında yaşanan sert polemikte adı geçen Oğan, sosyal medyadan yanıt verdi.

Oğan şu ifadeleri kullandı:

“Siyasi etikten, üsluptan ve nezaketten bihaber Rıfat Serdaroğlu, Zafer Partisi genel başkanına “Darbecinin oğlu, Ümit Özdağ” şeklinde bir hitapla siyaseten alçalmanın, siyasi çukurluğun girdabında debelendiğini göstermiştir.

Ümit Özdağ’a saldırırken de bize yönelik iftiralarda bulunmuştur. Hakkımda birilerinin iftiralarına cevap vermediğimden bahisle bu iddiaları kabul ettiğim şeklinde yanlış ve art niyetli bir kanıya varmıştır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda almış olduğumuz karar sebebiyle bize çok sayıda iftiralar atılmış, karalama kampanyaları yürütülmüştür. Bunların bir çoğuna cevap vermedik, çünkü cevap vermeye değer ciddiyette bulmadık.

Madem bir siyasetçi olarak bunu soruyorsunuz cevaplayalım; bizimle ilgili çıkarılan dedikodular külliyen yalandır, iftiradır. Seçimlerde aldığımız karar dolayısıyla İncek semtinde bize ait ola. Ve ikamet ettiğimiz evin kapısına yeşil boyayla ( X ) işareti konulduğu, eşimin aracına saldırı yapıldığı, evimizin kapısı çocuklar evdeyken zorlandığı için evimizi değiştirmek mecburiyetinde kaldık. Aradığımız tek özellik daha güvenli bir siteye geçmek olduğu için mevcut oturduğum evi satıp başka bir eve geçmemiz bazı çevrelerce farklı şekilde yorumlandı, dedikodu üretilmesine sebep oldu. Ayrıca Gölbaşı semtinde yıllar önce aldığımız bahçeyi yeniymiş gibi yansıtmalarını da yalanlamaya değer görmedim. Buradan açıkça ifade ediyorum ki bu açıklamamın dışında kalan her şey iftiradır.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı olarak çok önemli bir başarı elde ettik.

Rifat Serdaoğlu’nun karın ağrısı bundandır. Kendisi gibi torun bakması gereken birkaç emekli arkadaşıyla dedikodu üreten bu güruh şunu görmezden geliyor; 1- Biz bu seçimde hedeflediğimiz şekilde HDP’yi kilit olmaktan çıkardık. 2- Türk milliyetçilerini seçimin ana belirleyeni yaptık. 3- Seçimleri ikinci tura bıraktık, biz olmasaydık seçimler ikinci tura kalmaz ilk turda tamamlanırdı. 4- Türk milliyetçilerinin bu seçimin belirleyeni olması 2028 seçimlerinde de ana etkenin Türk milliyetçileri olmasını sağlamıştır. Bizim bu seçimlerden beklentimiz bunlardı ve tamamını gerçekleştirdik.

Seçimlerin ikinci turuna gelecek olursak önce şunu görmeniz gerekir; Millet İttifakı seçimlerin ilk turunda dört puandan fazla bir farkla geride kalarak ve meclis çoğunluğunu cumhur ittifakına kaptırarak zaten seçimleri en başından kaybettiğini ortaya koymuştu. Ikinci turda bizim tercihimiz ülkemizin istikrarının devamı ve Türk milliyetçilerinin gelecekte tek çatı altında birleşmesinin kapısını aralamıştır. Bu karar biz Türk milliyetçilerinin aldığı karardır. Kendi içimizde yaptığımız istişarelerin sonucudur. Siz gidin çiçek sulayın, torun sevin ve artık Türk milliyetçilerine o dedikodu çarklarınızla daha fazla gölge etmeyin.”

Oğan’ın “yalan ve iftira” dediği servet edinme haberlerimizin tamamı belgeleriyle aşağıda…

 

 

Sinan Oğan sonunda konuştu… Seçimden sonra 120 milyonluk mülkü nasıl aldı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. E si e de açıklamanda 120 milyon yok,parseller yok yollar çiçekler böcekler yok.Dinci sıkıştığında nasıl Allah diye inliyorsa sen de zaar sıkıştın Türklük Harsı’ndan dem vuruyorsun.Bu harsın yegane ahlaki değeri namus vatan ahde vefadır.Açıklaman namuslu değil.Türk Milliyetçisi embesil değil sana muhtaç değil ne zaman nerede kılıcı indirir sana soracak değil.

  2. Yaş almış insanlara, emeklilere açıkça hakaret ediyor. Hiç insanlara yaşları ile ilgili böyle konuşulur mu ya!
    Kendisini çocuklarımız aynı okulda okudukları için tanırdım. Son derece soğuk ve nezaketsiz bir insandır.

  3. 6 Mart 2024, 22:41

    “Evet, aldım” diyecek hali yok, tabii ki inkar edecek.

  4. Akpye yanlaman sorun degil, sorun bizim oylari cash yaptin kendine. Allah var, ilahi adalet sana da tecelli edecektir birgun, hem burada hem diger tarafta. Yasarsak buradakini goruruz, olmadi pek cok sey gibi bu da diger tarafa kalacak. Uc kurusluk dunya menfaat ve yaglanma icin insanlarin dustugu durum icler acisi aslinda. Yigdigina dokunamadan gideceksin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!