Sinan Oğan’dan o partiye Murat Kurum dayatması: Kazandırmamız lazım

Türkiye İttifakı Partisi'nde bir yetkisi olmamasına rağmen “genel başkan” gibi hareket eden Sinan Oğan’ın partinin AKP’nin adayı Murat Kurum’u desteklemesi için yaptığı kulisler tepki gördü. Veryansın Tv yayınında konuşan Eray Çelebi “Mevcut genel başkan Mehmet Sağlam’ın Oğan’a ‘Biz partiyi birine seçim kazandırmak için kurmadık’ dediği iddia ediliyor. Sağlam’ın Murat Kurum’la bir görüşme yapılmadan destek verilmesinin doğru olmadığını söylediği belirtiliyor.” dedi.

featured

VERYANSIN TV

Veryansın Tv, Türkiye İttifakı Partisi’nde bir yetkisi olmamasına rağmen Sinan Oğan’ın “genel başkan” gibi hareket ettiğini, mevcut genel başkan Mehmet Sağlam’ın bu durumdan rahatsız olduğunu gündeme getirmişti.

Konuyla ilgili parti içinde tartışmalar sürerken, Veryansın Tv’de yayımlanan Telgraf programında konuşan Eray Çelebi, Sinan Oğan’ın Türkiye İttifakı Partisi’nin AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’u desteklemesi için çalışmalar yaptığı bilgisini paylaştı.

thumbnail
İlişkili Haber
Telgraf | Özel bilgiler ve yorumlarla | Erdem Atay – Eray Çelebi – Ergün Gedek

‘KAZANDIRMAMIZ LAZIM’

Çelebi, “Sinan Oğan, Murat Kurum’un kazanması için Türkiye İttifakı Partisi’ni kullanmaya çalışıyor. Parti içinde ‘Murat Kurum’a kazandırmamız lazım’ diye kulisler yaptığı ifade ediliyor. Mevcut genel başkan Mehmet Sağlam’ın Sinan Oğan’ın bu çalışmasından rahatsız olduğuna yönelik bilgiler var. Sağlam’ın Oğan’a ‘Biz partiyi birine seçim kazandırmak için kurmadık’ dediği öne sürülüyor. Sağlam’ın Murat Kurum’la bir görüşme yapılmadan destek verilmesinin doğru olmadığını söylediği belirtiliyor. İleride Mehmet Sağlam, Kurum’a bir destek açıklayabilir ama burada konu, Kurum’un partiye dayatılması. Asıl soru şu; Sinan Oğan Murat Kurum’la bir görüşme yaptı mı? İkisi arasında bir anlaşma mı yapıldı? Partinin genel başkanının haberi olmadan pazarlıklar mı yapıldı? Bu sorular parti içinde tartışılıyor.” dedi.

İYİ PARTİ’DEN SİNAN OĞAN YASAĞI

Öte yandan Sinan Oğan’ın Yozgat’ta İYİ Parti’nin seçim irtibat bürosuna giderek, ilçe adayına destek çağrısı yapmasının ardından İYİ Parti’den dikkat çeken bir adım gelmişti. Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu tarafından il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede, partinin dışından siyasi aktörlerin teşkilatlara ziyareti ve bu kapsamdaki çalışmaların disiplin suçu oluşturacağı bildirilmişti.

thumbnail
İlişkili Haber
İYİ Parti’den ‘Sinan Oğan’ hamlesi

‘BÜYÜK BİR REZİLLİK’

Söz konusu gelişmeyi değerlendiren Çelebi, “Siz önceki seçimin cumhurbaşkanı adayı olarak bir partinin adayına destek açıklaması yapıyorsunuz. Ancak o parti bu desteği kabul etmiyor, etmediği gibi tüm teşkilatlarına ‘benden izinsiz görüşemezsin, destek kabul edemezsin’ diye genelde gönderiyor. O ziyaretten ‘2028’de yarım kalan işimizi tamamlayacağız’ diyen Sinan Oğan’ın sözlerinin ciddiyetini herkes bu genelgeden ölçebilir. Sinan Oğan’ın kendi mahallesinde artık ciddi bir karşılığı kalmadı. Oğan bence olsa olsa 2028’de Gölbaşı’nın tamamını parsellemeye aday olur. 120 milyonun üstüne artık ne alabilirse… ” ifadelerini kullandı.

Çelebi şöyle devam etti:

“Ayrıca Oğan’ın Yozgat’ta ilçe adayını desteklemesinden yine genel başkan Mehmet Sağlam’ın haberinin olmadığı söyleniyor. İYİ Parti’nin böyle bir açıklama yapması parti içinde ‘büyük bir rezillik’ olarak değerlendiriliyor. Oğan’ın Manisa’daki bazı İYİ Partili adaylara da destek açıklaması yapmayı düşündüğü ancak söz konusu gelişmeden sonra bu kararından döndüğü söyleniyor.”

PARTİDE İKİLİ YAPI

Sinan Oğan’ın Türkiye İttifakı Partisi’nde ikili bir yapı yarattığına dikkat çeken Çelebi, “İkili bir yapı var. Sinan Oğan ve mevcut başkan farklı hareket ediyor. “ diye konuştu.

Programın ilgili bölümünü izlemek için tıklayın:

NE OLMUŞTU?

Sinan Oğan’ın Türkiye İttifakı Partisi’nin genel başkanı Mehmet Sağlam’ı saf dışı bırakmak için kulis yaptığı, partinin başına geçmek için çalışmalar yaptığı Veryansın Tv’nin haberiyle gündeme gelmişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Sinan Oğan o partiye çöküyor!

Bazı il başkanlarının görevden alındığı, yerine yeni atamaların yapıldığı belirtilirken, Sağlam’ın bu kararlardan haberinin olmadığı dile getirilmişti.

Sinan Oğan’dan o partiye Murat Kurum dayatması: Kazandırmamız lazım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!