Sınır dışı edilecek yabancı suçlular serbest mi bırakıldı?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Tekirdağ F ve T tipi cezaevinde kalan 803 yabancı uyruklu hükümlünün bir kısmının koronavirüs izni kapsamında salıverildiğini iddia etti.

featured

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, elinde Tekirdağ F ve T tipi cezaevinde kalan 803 yabancı uyruklu hükümlü ve tutukluya ait liste olduğunu belirterek, söz konusu listedeki bazı hükümlülerin koronavirüs izni kapsamında salıverildiğini belirtti.

Saymaz, “İddiaya göre… 31 Temmuz itibarıyla cezaevinde bulunanlar polise verilmeden salıverildi. Her an bir suça karışabilirler. Bu yabancılardan yalnızca Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne başvuran olursa yakalanabiliyor. Diğerlerini ara ki bulasın!” iddiasında bulundu.

“Tekirdağ Cezaevi’ndeki 803 yabancının tamamına yakını sokaklara karıştı. Diğer cezaevlerindeki yabancıların ne kadarı serbest bırakıldı, ne kadarı polise teslim edildi; bilinmiyor. Ancak onların da salıverdiği ileri sürülüyor” diyen Saymaz, Adalet Bakanlığı’na şu soruları sordu:

“803 yabancıdan kaçı gözetim merkezine alındı ya da sınır dışı edildi?

Türkiye çapında kaç yabancı suçlu, polise teslim edilmeksizin bırakıldı?

Bu suçları kendi ülkelerinde işleseler belki idam edilecek olan kaçaklar Türkiye’de hem affedildiler hem de sınır dışı edilmeleri gerekirken sokağa salıverildiler. Yarın terör eylemine kalkışmak dahil tekrar bir suç işlediklerinde bunun hesabını kim verecek?”

Sınır dışı edilecek yabancı suçlular serbest mi bırakıldı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!