Sınırda camilerden ‘operasyon var, evden çıkmayın’ anonsları yapıldı… Soruşturma açıldı

Gaziantep Karkamış’ta camilerden “Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Lütfen evlerinizden çıkmayın.” anonsları yapıldı. İçişleri Bakanı Soylu, "Zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmalarıdır." ifadelerini kullandı. Gaziantep Valisi Davut Gül de sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

featured

Suriye sınırında bulunan Gaziantep Karkamış’ta akşam saatlerinden camilerden “Birazdan kahraman Türk ordusu PKK’ya operasyon düzenleyecektir, kimse korkmasın. Herkes evinde kalsın, dikkatli ve tedbirli olsun” anonsları yapıldı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Gaziantep Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan anonsların ardından yaptığı açıklamada, “Karkamış’ta duyulan sesler sizleri telaşlandırmasın, güvenlik güçlerimizin kontrollü müdahalesidir” ifadelerini kullandı.

BAKAN SOYLU: MAKSADINI AŞMIŞ BİR ANONS

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki bazı camilerden yapılan ‘operasyon’ anonsuna ilişkin konuştu. Soylu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Maksadını aşmış bir anonsun camiden yapıldığı konusunda vali bey ile biraz önce konuştuk. Böyle bir sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece ufak bir uyarı söz konusu. Zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmalarıdır. Oradaki kamu görevlilerini de tekit ettiğimi söylemek istiyorum.”

GAZİANTEP VALİSİ: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, “Karkamışta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı vb.bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır.” dedi.

Fırat Nehri’nin doğusundaki terör örgütünün işgali altında bulunan bölgelerden ateşlenen 4 havan mermisi, Karkamış ilçesindeki boş alanlara isabet etmişti.

Güvenlik güçleri, bölgeyi güvenlik çemberine alarak inceleme başlatmış, belediye ekipleri de anonslarla vatandaşlara, toplu halde bir arada bulunmamaları ve sınır hattına yaklaşmamaları uyarısında bulunmuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, yaptığı sosyal medya paylaşımında, Karkamış ilçesine terör örgütü tarafından havan mermisi atıldığını belirterek, “Ölü ya da yaralı bulunmamaktadır. Saldırıya misliyle karşılık verilmiştir.” ifadelerini kullanmıştı. Saldırının ardından ateş destek vasıtalarıyla meşru müdafaa kapsamında cezalandırma atışları gerçekleştirilmişti. Topçu birliklerince PKK/YPG’li teröristlerin tespit edildiği bölge vurulmuştu.

Saldırının ardından ateş altına alınan bazı hedeflerden dumanların yükseldiği görüldü.

 

 

Sınırda camilerden ‘operasyon var, evden çıkmayın’ anonsları yapıldı… Soruşturma açıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 ay önce

  Operasyon yapılacağını imam nereden biliyor. Bu nasıl bir zaafiyettir.

 2. 1 ay önce

  Maceracı imam uslanmamış.

 3. 1 ay önce

  Aslında olanları anlamak zor değil ama yazmak zor !!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!