Siyanürlü dramın altından işsizlik ve borçluluk çıktı!

Antalya'da 4 kişilik ailenin yüklü miktarda borcu olduğu ortaya çıktı. Antalya'daki korkunç olayda 2 çocuğunu ve eşini öldürdükten sonra intihar ettiği değerlendirilen babanın yüklü miktarda borcu olduğu ortaya çıktı.

Siyanürlü dramın altından işsizlik ve borçluluk çıktı!

Antalya’da bütün Türkiye’yi sarsan siyanürlü ölümde  iki çocuğunu ve eşini zehirleyerek öldüren babanın 9 aydır işsiz olduğu ve yoksulluk yüzünden bunalıma girdiği ortaya çıktı.

Katil babanın cesedinin yanında da 2 sayfalık bir mektup bulundu. Babayı yakından tanıyan bir emlakçı, “Yüklü miktarda borcu vardı. Alacaklıları sürekli sıkıştırıyordu” bilgisini verirken, apartmanın görevlisi de “Ailenin borçları vardı” dedi.

Sözcü’nün haberine göre, baba Şimşek’in mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. Selim Şimşek’in mektupta “Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz” ifadelerini kullandığı iddia ediliyor.

BELEDİYEDEN YARDIM TALEBİ

Katil babanın aylardır işsiz olduğunu öğrendiklerini belirten Başkan Böcek “Bizim belediyemizden yardım talebinde bulunmadılar. Maddiyatla ilgili bir müracaat olmamış” diye konuştu.

ALACAKLILARI SIKIŞTIRMIŞ

Emlakçı Muharrem Şen, hayatını kaybeden babanın yüklü miktarda borcunun olduğunu ve alacaklılarının sürekli sıkıştırdığını belirterek, “Gece geç saatlerde intihar etmişler, sabah binadan kokular gelince bina sakinleri polise haber vermiş. Polisler de zehirleniyor hatta hemen binayı karantina altına aldılar. Bilgisayar işleri ile uğraşıyordu, çok borcu vardı, Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

EKONOMİK SIKINTILARI OLDUĞU BİLİNİYORDU

Mahalle Muhtarı Orhan Demir ise “Sabah uyandığımızda bu üzücü olayı duyduk. Polis ekipleri şu anda başlarına ne geldiğini, zehirlenip-zehirlenmediklerini araştırıyor. Ekonomik sıkıntıları olduğunu biliyorduk. Erzurumlu olduğunu ve uzun süredir işsiz olduğunu biliyoruz. 17 bin nüfuslu bir mahalle burası o yüzden detaylı olarak tanıyamıyorum” dedi.