Siyasilerden 30 Ağustos mesajları

Siyasiler 98 yıl önce kazanılan Büyük Taarruz'un yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Siyasilerden 30 Ağustos mesajları

Siyasiler 98 yıl önce kazanılan Büyük Taarruz'un yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Erdoğan paylaşımında, "Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum" ifadesini kullandı. Erdoğan paylaşımına dün yayımlanan 30 Ağustos mesajının linkini de ekledi. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU

Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle sosyal medya hesabından videolu mesaj paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaştığı mesajda, "Milli Kurtuluş Savaşı sıradan bir savaş değildir. Egemen güçlere karşı yapılan bir savaştır. Yaşlısı, kadını, genci, erkeği, yani 7'den 70'e bir mücadeledir Milli Kurtuluş Savaşı. İşgale karşı yapılan bir savaştır. Sevri yırtıp atıp, bağımsız Türkiye'yi kurma savaşıdır Milli Kurtuluş Savaşı." ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ

 MHP lideri Devlet Bahçeli "30 Ağustos Zaferi'nin Türk milletinin diriliş ve yükseliş nişanesi olduğunu ve sonsuza kadar da böyle kalacağını" kaydetti.

MERAL AKŞENER

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabı Twitter'dan bir video paylaşarak şu sözleri yazdı:

Vatanımıza ve özgürlüğümüze göz dikenlere karşı verilen o büyük mücadeleyi ve o mücadelenin mimarı mavi gözlü bozkurtumuzu unutturmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek. #30AğustosZaferBayramımız kutlu olsun! Ne Mutlu Türküm diyene!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Malazgirt Ovası'nda dev bir ordunun üzerine yürüyen Bozkurt bakışlı Alparslan da bizimdir, Kocatepe'den işgal ordularının üzerine yürüyen mavi gözlü Bozkurt Mustafa Kemal de bizimdir. Türk tarihi, tıpkı vatan gibidir, bir bütündür ve parçalanamaz." dedi. 

Meral Akşener, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesajı yayımladı. Akşener mesajında, "Büyük Türk Milleti; Tarihimizde zaferlerle dolu bir ayı geride bırakıyoruz. 'Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır.' diyen Sultan Alparslan'dan bugüne kadar yurdumuz olan, bu muhteşem vatanın, bugün bir başka kahramanlık destanını kutluyoruz. Türk Milleti, 26 Ağustos 1071'den 851 yıl sonra, 'Ecdadımız son sözü söyledi' diyerek, yine bir 26 Ağustos'ta taarruza geçti. Ve 30 Ağustos günü de, Türk tarihine yeni bir zafer armağan etti. İşgal altındaki vatanımızı, yedi düvele meydan okuyarak istiklale kavuşturan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, minnet ve rahmetle yad ediyorum. Vesileyle değişmez bir gerçeği, bir kez daha not düşmeyi elzem görüyorum; Malazgirt Ovası'nda dev bir ordunun üzerine yürüyen Bozkurt bakışlı Alparslan da bizimdir, Kocatepe'den işgal ordularının üzerine yürüyen mavi gözlü Bozkurt Mustafa Kemal de bizimdir. Türk tarihi, tıpkı vatan gibidir, bir bütündür ve parçalanamaz. Bu bizlere tarihin emridir, ecdadın parolasıdır. Parolayı tekrarlıyor, 'Emir baş üstüne' diyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum." ifadelerini kullandı. 

TEMEL KARAMOLLAOĞLU

Temel Karamollaoğlu da yazılı açıklamasında, 30 Ağustos Zaferi'nin birçok önemli mana barındırdığına işaret ederek, "98 yıl önce bugün, kahraman ordumuzun 'Ya İstiklal Ya Ölüm' parolasını şiar edinmesi sonucunda, büyük imkansızlıklara rağmen emperyalizme şiddetli bir tokat indirilmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Milletin asıl gücünü, top ve tanktan önce imanlı evlatların oluşturduğunu anlatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Manda ve himayeyi kabul etmeyen, tam bağımsızlık yolunda canını vermeyi göze alan Milli Mücadele kahramanları, Anadolu'da icra edilmeye çalışılan Haçlı Seferi'ni göğüslerindeki bu iman ile söndürmüşlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum."

DOĞU PERİNÇEK

Doğu Perinçek de Zafer Bayramı için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu:

SÜLEYMAN SOYLU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "#30AgustosZaferBayramımız'ı kutluyor; başta büyük zaferin büyük kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere o büyük "akıncıları", o mübarek mücadelenin tüm şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyoruz" ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ise 'Zafer kazananların, gurur yaşatanlarındır. 98 yıl önce Ankara’da yanan hürriyet ateşinin gururunu ilelebet göğsümüzde taşıyacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kurtuluş kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.' mesajını yayınladı.

EKREM İMAMOĞLU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendi Twitter hesabından bir video paylaşarak tüm Türkiye'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Ekrem İmamoğlu'nun "Biz inandıysak... tek seçenek vardır; Zafer!" notuyla paylaştığı videoda Atatürk vurgusu yapılırken 'imkansız' kelimesinin bu topraklar için anlamsız olduğu belirtildi.