Skandal paylaşımları ortaya çıkınca bakın ne yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirilen Derya Yanık, tepki çeken paylaşımlarının ortaya çıkmasının ardından Twitter hesabını kapattı.

Skandal paylaşımları ortaya çıkınca bakın ne yaptı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabinede yeni görev alan isimleri açıkladı. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi. 

Yanık'ın göreve getirilmesinin ardından geçmişte Twitter'dan yaptığı paylaşımlar ise dikkat çekmişti. Skandal paylaşımlar sonrası Yanık Twitter hesabını kapattı. 

İŞTE YANIK'IN PAYLAŞIMLARI

Yanık’ın 16 Aralık 2013 tarihinde, yani FETÖ’nün AKP’ye 17 Aralık operasyonundan bir gün önce Fetullah Gülen’e ‘FG Hoca, bugüne dek aldığı pozisyonlarla iyi bir siyaset stratejisti old.nu göstermiştir’ ifadesi kullandığı ortaya çıkmıştı.

17 Aralık 2013 tarihinde ise Yanık’ın paylaşımı şöyle:

‘Bizden yolsuzlukları savunmamızı bekleyenler çok bekler! Kimin ne hesabı varsa versin!’

Yanık’ın 2013 Aralık’tan önce Ergenekon operasyonlarına da destek verdiği görülürken, 2013 Aralık’tan sonra Ergenekon operasyonlarını ‘Gülen grubunun’ sulandırdığını söylediği belirlenmişti. Ufuk Uras’la yaptığı bir yazışmada da Yanık, Uras’la Ergenekon konusunda ortak fikre sahip olduğunu vurguluyor. İkisine de göre Hrant Dink’in katili Ergenekon ve Ergenekon da bir terör örgütü!