Son anketten Erdoğan’a kötü haber! Artık onların yüzde 25’i ‘hayır’ diyor

Son seçim anketlerine ilişkin açıklamada bulunan MAK Araştırma Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş referandumunda EVET diyen seçmenin %25 lik bir oranı bugün referandum olsa HAYIR diyecek' dedi.

Son anketten Erdoğan’a kötü haber! Artık onların yüzde 25’i ‘hayır’ diyor

MAK Araştırma Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları son ankete ilişkin açıklamalarda bulundu. İsim vermeden AKP’yi işaret eden Kulat, “Bir partiye 24 Haziran’da oy veren seçmenin yüzde 25’i kararsıza geçmiş durumda… Bu dramatik düşüş kesin” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kulat’ın mesajları şöyle:

“Araştırma Sonuçlarından Notlar: Sn DAVUTOĞLU ve Sn BABACAN’ın parti oyları halen sağlıklı ölçülemiyor ama bir partiye 24 Haziran’da oy veren seçmenin %25’ı KARARSIZ a geçmiş durumda… Bu DRAMATİK DÜŞÜŞ KESİN! O seçmen geri döner mi? yeni partilere mi gider? onu göreceğiz…

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş referandumunda EVET diyen seçmenin %25 lik bir oranı bugün referandum olsa HAYIR diyecek… Seçmenin önüne “güçlendirilmiş parlamenter sistem” gelse ciddi oranda EVET diyecek.

O partideki dramatik düşüşe ve seçmenin KARARSIZ’a kaymasına rağmen muhalefet partilerinde de ciddi bir yükseliş yok. Bazı parti liderleri bizzat lider “ilk kez” bu düzeyde eleştiriliyor. Karizma Liderlik yerini Oyun Kurucu Lidere bırakıyor.

Ak Partili seçmenin yarısı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde %50 + 1 şartının YANLIŞ olduğunu, 50 + 1 şartının Ak Parti’ye ciddi zarar verdiğine inanıyor.”