Erdoğan'dan 'meslek örgütleri' mesajı: Barolar gibi yapacağız

Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına 'çoklu baro' adımı geliyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada "Çoklu baroda yapıldığı gibi aynı çalışmayı TTB ve diğer meslek örgütlerinde de yapmak durumundayız. Süratla Cumhur ittifakı olarak bu adımı atmamız lazım. Meclis derhal harekete geçmeli." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan 'meslek örgütleri' mesajı: Barolar gibi yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. 

Kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinde de 'çoklu baro' düzenlemesinin yapılmasını isteyen Erdoğan AKP grubuna talimat verdi. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:  

MESLEK ÖRGÜTLERİ İÇİN YENİ DÜZENLEME GELİYOR

Türkiye'nin çözmesi gereken sorunlardan biri de meslek kuruluşlarının sürdürülemez hale gelen çarpık yapısı. Barolarda önemli bir adım attık. TTB'nin başına terör örgütünden birini getirdiler. TTB açıkça anayasaya aykırı davranıyor. Çoklu baroda yapıldığı gibi aynı çalışmayı TTB ve diğer meslek örgütlerinde de yapmak durumundayız. Süratle bu dönemde adımları atmamız lazım. Mimarlar gibi 28 tane kuruluş var. Hepsi için süratla Cumhur ittifakı olarak bu adımı atmamız lazım. Meclisimiz derhal harekete geçmeli. Grubumuzun süratle adımlarını atmasını istiyorum. Türk ve Türkiye isimlerini haketmeyen meslek kuruluşlarından bu imtiyazları almamız lazım. 

YENİ REZERV MİKTARI AÇIKLANACAK

Yeni müjdeler geliyor. İnşallah Fatih sondaj gemimize giderek hem çalışmaları bizzat yerinde görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız.

DAĞLIK KARABAĞ'DAKİ ÇATIŞMALAR

Azerbaycan ile ilgili ana muhalefetten ciddi bir ses çıktığını duydunuz mu? Görüşme talebinde bulunduklarında Azerbaycan olumsuz yanıt veriyor. Ermeni yönetimlerinin yanında yer alırsanız bu millet size hoşgeldin demez. Azerbaycan işgal altındaki topraklarını istiyor, versenize topraklarını. Eğer dünyada insan hakları demokrasi varsa size de 30 yıldır bu işte görevliyseniz yapmanız gerken toprakları vermek.

Bize Suriye'den mücahitleri oraya gönderdiniz diyorlar. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz Azeri kardeşlerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Suriyeli mücahitlerin kendi topraklarında işi var, oraya gitmezler."