Soner Yalçın-Barışlar kavgasına Kılıçdaroğlu da girdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, belediye başkanları toplantısında köşe yazarları için söylediği "Ben kimin nereden, ne maaş aldığını iyi biliyorum” sözleriyle başlayan Soner Yalçın-Barış Pehlivan-Barış Terkoğlu tartışmasına dahil oldu. Kılıçdaroğlu, "Odatv’nin geliri nereden onu sorun? Odatv’den Barışlar niye ayrıldı?" dedi.

featured

CHP’li belediye başkanları, geçtiğimiz Cumartesi günü Genel Merkez’de bir araya gelmiştii.

4 saat 10 dakika süren toplantıda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve partide ‘değişim’ bayrağı açan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tartışmalı ‘Zoom’ buluşmasının ardından ilk kez bir araya gelmişti.

‘KÖŞE YAZARLARI ÜZERİNDEN…’

Kılıçdaroğlu’nun toplantıda, “Bizim parti içinde konuştuğumuz şeylerin bir kısmı tabii ki aramızda kalmalıdır. Ama köşe yazarları üzerinden parti içi meseleler tartıştırılıyor. Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum” dediği ortaya çıkmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri üzerine bazı gazeteciler Twitter adresleri üzerinden paylaşımlarda bulunmuştu. Genel görüş, Kılıçdaroğlu’nun söz konusu isimleri açıklaması gerektiği yönündeydi.

AÇIKLADI

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel de, Kılıçdaroğlu’na, “Sayın Kılıçdaroğlu çıkın açıklayın” diyerek çağrıda bulunmuştu.

Ağırel, bugün yazdığı köşe yazısında Kılıçdaroğlu’nun kendisini aradığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, Ağırel’e şu sözleri söyledi:

“Yazınızı okudum. Yahu Allah aşkına bu trollerden bizim çektiğimiz nedir ya gerçekten. Murat Ağırel denince akla yolsuzlukla mücadele ülke için her türlü fedakarlığı yapan insan gelir. Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ya bunlar hayatlarını sizler gibi hapisanede geçirdiler, doğruları yazdıkları için. Benim ne Murat Ağırel ile ne Barışlarla bir sorunum olabilir mi Allah aşkına?”

“Odatv’den arandım önceki gün. Bir trolün laflarını alıp bize “Siz maaş alıyor musunuz” sorusunu sorabiliyorlar. Hakaret etse daha iyi…” diyen Ağırel, Odatv’nin haberini hatırlattığında Kılıçdaroğlu’nun şu ifadeleri kullandığını aktardı:

ODATV’Yİ İŞARET ETTİ

“Odatv’nin geliri nereden onu sorun? Odatv’den Barışlar niye ayrıldı. Müyesser Yıldız niye ayrıldı. Ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Eskiden Odatv’yi izlerdim bakardım yaklaşık 6 aydır siteyi bile açmıyorum. Çünkü güvenmiyorum yani güvenmiyorum.”

SONER YALÇIN-BARIŞLAR KAVGASI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen Odatv, dünkü bir haberinde Cumhuriyet gazetesi yazarları ve Halk TV’de programlar yapan Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ı suçladı.

“Türk Savunma Teşkilatı” isimli bir Twitter hesabındaki “CHP Genel Merkezi, aylık maaş ödediği gazeteciler ile olan iş sözleşmelerini de feshetti! Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’a her ay CHP kasasından 75 Bin TL ödendiği öğrenildi.” iddiasını Terkoğlu ve Pehlivan’a soran Odatv, Pehlivan’ın “CHP’den maaş aldı” iddiasını yalanlamadığını, Terkoğlu’nun ise saldırgan bir yanıt verdiğini iddia etti.

Terkoğlu’nun Odatv’ye verdiği yanıtta Soner Yalçın’ı “Mehmet Cengiz ile yediği içtiği ayrı gitmeyen patron” diye suçlaması dikkat çekti.

İki ismin Odatv’ye yaptığı açıklamalar şöyle:

‘MEHMET CENGİZ’ TEPKİSİ

Barış Terkoğlu: Odatv’nin gazeteciliğine güvenmediğim için size hemen bir yazılı yanıt göndereyim. Tamamını yayınlamazsanız sosyal medyadan paylaşacağımı söylemiş olayım, madem gazetecilik adına cevap almak için aradınız. Yanlış anlamayın, şahsi anlamayın. Bugüne kadar CHP’den ya da başka bir kurumdan tek kuruş almadım. Konuşmayı dahi zul sayarım. “İddia” dediğinizin sahibi ise hakkında kitap yazdığımız eski bir bakanın ve Fetöcülerin sosyal medya trolleri. Haklarında da suç duyurusunda bulunacağım. Bizim gazeteciliğimizin tek bedeli, mahkeme salonları ve hapishaneler. Bunu da en iyi Hasan Dağcı’nın evinde yaşayan, Mehmet Cengiz ile yediği içtiği ayrı gitmeyen patronunuz bilir. Ne mutlu ki hayat bize utanacağımız işler yaptırmadı. Size de tavsiyem budur.

‘KİMLERDEN NE PARA ALDIĞINI SONER BEY AÇIKLASIN’

Barış Pehlivan: Öncelikle Soner Yalçın’a selamımı söyleyin. Odatv’nin kimlerden ne para aldığını ilk olarak Soner bey açıklasın. Eğer haberde benim ismime de yer vereceksiniz, bu söylemimle yer verin yoksa söylemime yer vermeyip ismimi geçirdiğiniz takdirde açıklamamı yazmadığınızı sosyal medyadan paylaşacağım.

Yanıt vermeyi bile zül saydığım bir konuya dair sadece okurlarıma açıklama: Gazeteciliğimin 20. yılındayım. Bu süreçte bırakın bir siyasi partiyi, çalıştığım kurumlar dışında hiçbir yerden maaş / para almadım. Zira, kalemini parayla satanlardan olmadım hiç. Kaldı ki… Hakkımda açılan gazetecilik soruşturmalarından dolayı MASAK düzenli olarak tüm hesaplarımı kontrol ediyor zaten, aksi olsaydı başıma gelebilecekler malum… Acı olan şu ki, 14 yıl genel yayın yönetmenliğini yaptığım Odatv’nin geldiği nokta. Gerçekleri duyurmak için büyüttüğümüz, uğruna ağır bedeller ödediğimiz bir haber sitesini, kişisel zenginliklerinin ve korkularının esiri haline getirdiler.

‘KENDİ ALDIKLARINI ÖRTME ÇABASI’

Soner Yalçın ise şu yanıtı verdi:

“Odatv 15 yıldır yayındadır. Kimseden bir kuruş para ya da fon almamıştır. Aldığını ispat etmek iddiayı yapanların kendi aldıklarını örtme çabasıdır. Odatv son üç yıldır maliyeciler tarafından denetlenmiş, böyle bir paranın olduğuna dair rapor düzenlememiştir. Keza hapislik sürecinde de FETÖ benzer araştırmayı yapmış sonuç elde edememiştir. Yıllarca Odatv’de çalışan iki dedikodu yazarını iddialarını ispat etmeye çağırıyorum.

Keşke haklarındaki iddiaya net yanıt verselerdi? Yazık. Kötü yola düşmemişlerdir umarım…”

Soner Yalçın-Barışlar kavgasına Kılıçdaroğlu da girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. Utanmaz, bos teneke, zerre kadar onur ve şeref yok.
    Ülkenin ve insanların bunca derdi arasında, uğraştığı şeye bakar mısınız!

  2. Soner Yalçın’a dikkat.⚠

  3. 25 Temmuz 2023, 21:46

    R. T. Erdoğan Kral Padişah nazırları yani destekçi kuvvetler Devle Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Demokrasi bahane Krallık şahane

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!