Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafı oldu

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin, CHP'nin 'Her şey çok güzel olacak' sloganını 15 Temmuz darbe girişimiyle ilişkilendirmesi CHP'lilerin tepkisini çekti. Sosyal medyada Selvi'nin FETÖ lideri Fetullah Gülen'le çekilmiş fotoğrafı paylaşım rekoru kırdı.

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafı oldu

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü "Kılıçdaroğlu FETÖ'yü aklıyor" başlıklı yazısında, Ekrem İmamoğlu'nun yarışı kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde CHP'nin sloganı olan "Her şey çok güzel olacak" sözünü 15 Temmuz darbe girişimiyle ilişkilendirdi. CHP'lilerin büyük tepkisini çeken yazıda Selvi, "Tabi işin sonunda  her şey güzel oluyor ama darbeciler açısından değil" ifadelerini kullandı.

Selvi'nin yazısının ardından CHP'liler sosyal medyada Selvi'nin FETÖ lideri Fetullah Gülen ile çekilmiş fotoğraflarını ve vakti zamanında "Cemaat" için söylediği olumlu sözlerini paylaşmaya başladı.

Selvi'nin yazısının o bölümü şöyle:

"İstanbul seçimlerine Berkay isimli gencin, “Her şey çok güzel olacak” sözü damgasını vuruştu. Herhangi bir imada bulunmak gibi bir düşüncem yok. Ama 15 Temmuz gecesi Mehmet Dişli’nin “Başıma geç, Kenan Evren ol” teklifine sert tepki gösteren Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar darbeciler tarafından derdest edilmişti. Hulusi Akar orada da darbecilere yaptıklarının yanlış olduğunu ve başarısız olacaklarını söylüyor. Bunun üzerine Ömer Faruk Harmancı darbe bildirisini uzatıp “Bunu okuyun, imzalayın. Her şey güzel olacak” diyor. Akar imza atmıyor ve “Kendinizi ne zannediyorsunuz, siz kimsiniz, başınız kim, kıçınız kim. Yeterince batağa saplandınız, hiç olmazsa bir erkeklik gösterip burada kesin” diye  tepki gösteriyor. Tabi işin sonunda  her şey güzel oluyor ama darbeciler açısından değil."