Sosyal medyadan 'annesi' için Sağlık Bakanı'na seslendi

Gizem Küçükyavuz isimli kullanıcı yoğun bakım bulamadığı 56 yaşındaki annesi için sosyal medyadan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yardım istedi.

Sosyal medyadan 'annesi' için Sağlık Bakanı'na seslendi

Kovid-19 nedeniyle hastanede tedavi gören 56 yaşındaki annesi için yoğun bakımda yer bulamayan Gizem Küçükyavuz sosyal medyadan yardım istedi.

Küçükyavuz Twitter hesabından, “Akciğerlerinde yaygın tutulum var 56 yaşındaki annem için yoğun bakım bulamıyoruz yalvarıyorum yardım edin sayın bakan 10 saat oldu entübe serviste bekliyor. Yalvarıyorum artık makine ile nefes almak istiyor annem tek ihtiyacı o yoğun bakım bulmama yardım edin lütfen” ve “Nolur artık saatler bizim için çok önemli annem 16 nisanda yattığı Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde dün gece entübe edildi. 12 saattir yoğun bakım bulamıyoruz, annem ölüyor, lütfen yalvarıyorum yardım edin” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Sosyal medya paylaşımı bir süre sonra etkisini gösterdi. Küçükyavuz yeni bir paylaşım yaparak annesine yoğun bakım yatağı bulunduğunu duyurdu. “Sağlık bakanlığı aracılığıyla annem Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesine sevki yönlendirildi.Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.