Soylu, İmamoğlu’na ‘ahmak’ dedi

İçişleri Bakanı Soylu HDP'li belediyelere kayyum atanmasını eleştiren İmamoğlu'na 'ahmak' dedi. İmamoğlu da 'Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye' sözleriyle Soylu'ya yanıt verdi.

Soylu, İmamoğlu’na ‘ahmak’ dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılarak kayyumlar konusunda Türkiye’yi eleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na tepki gösterdi. Soylu Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu 2. Grup açılış programında yaptığı konuşmada isim vermeden İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

”Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanması ve bir kısmının tutuklanması özellikle hukuk devletinin ilkesini ihlal etmektir” diyen İmamoğlu’na ahmak diye seslenen Soylu bugün terörizmden yargılanan, aynı zamanda terörist olmaktan ceza alanları, bu ülkenin ve o beldenin selameti için görevden aldıklarını söyledi.

‘TÜRKİYE’Yİ ŞİKAYET EDEN AHMAĞA SÖYLÜYORUM’

“Avrupa Parlamentosu’na gidip, Türkiye’yi şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek.” diyen Soylu, şunları ifade etti:

“Bu iş o kadar bedava değil. Yazıklar olsun. Bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alacak, 9 aylık çocuklarımızı, 11 aylık bebeklerimizi şehit edecek, orada Kürt, Arap ve Türk kardeşlerimizin dükkanını açmasını engelleyecek, çocukların üniversiteye gitmesini engelleyecek, bunu o belediyenin belediye başkanları yapacak, sen de Avrupa Birliği Parlamentosu’na gideceksin veya oradaki belediye toplantısına gideceksin, Türkiye’yi şikayet edeceksin.”

İMAMOĞLU: SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Strasburg’da yaptığı konuşma üzerinden kendisine isim vermeden “ahmak” demesine tepki gösterdi. İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını, Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’nda yanıtladı. Süleyman Soylu’nun sözleri hatırlatılan İmamoğlu, “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim. Üzücü. Bir İçişleri Bakanı’na yakışmadı” yanıtını verdi.

İlgili haber: İmamoğlu Strasburg’da HDP’li belediye başkanlarını savundu