Soylu ile İmamoğlu'nun reklamcısı arasında 'hazır kuvvet' atışması

Necati Özkan'ın, İstanbul'da Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmasına ilişkin yorumlarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt geldi.

Soylu ile İmamoğlu'nun reklamcısı arasında 'hazır kuvvet' atışması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun reklamcısı Necati Özkan, İstanbul'da Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmasına ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına ilişkin sosyal medyada sorular sormuştu.

Karara göre, İstanbul'da Emniyet Genel Müdürlüğünün doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulmasına karar verilmişti.

Özkan, Twitter hesabından "Dün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile “İstanbul İlinde EGM’ye bağlı takviye hazır kuvvet” ne için kuruluyor? Ordu, polis ve jandarmanın yetmeyeceği ne tür bir tehdit algılaması söz konusu ki, böylesi bir takviye hazır kuvvet kuruluyor? Bilen varsa bir adım öne çıksın" diye yazdı.

Özkan'a Twitter'dan yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Necati Bey, Siz bir kampanyacısınız. Anladığım kadarıyla güvenlik yönetimi konusunda da yetkinsiniz. Olası İstanbul depremi için hazırlık toplantısındayım. Bitince bir adım öne çıkıp izah edeceğim. Siz de teşekkür edeceksiniz..." ifadelerini kullandı.

Özkan, yanıta "Sayın Bakan, haklısınız. Emekli bir subay olarak, güvenlik konuları hakkında sizin kadar olmasa da bir parça bilgim vardır" diye karşılık verdi.

Ardından Özkan Soylu'nun kendisini aradığını belirterek, "Sayın bakan @suleymansoylu

biraz önce şahsen aradı ve İstanbul’da kurulmakta olan resmi güvenlik görevlilerinin çalışacağı yapının amacını anlattı. Uzun izahat ve ilgisi için bakan beye teşekkürler" dedi.

Tartışma sürerken Emniyet Genel Müdürlüğü'nden neden böyle bir yapı kurulduğuna dair açıklama geldi.

Açıklama şöyle: