Soylu - Metiner tartışması Twitter’a taşındı

CNN Türk'te katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile tartışan AKP'li eski vekil Mehmet Metiner, "Soylu yokken davanın içindeydim. Reis'e olan sadakatimi de herkes bilir" dedi. "Benim trollerim yok. Mensup olduğum bir cemaat, dernek, vakıf ve tarikat yok" diyen Metiner, "O pusuda bekleyenlere sesleniyorum: Ben beklediğiniz fitnenin figüranı olmam!" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu da Twitter’dan Metiner’in paylaşımını alıntılayarak 'Bakara Suresi'yle yanıt verdi.

Soylu - Metiner tartışması Twitter’a taşındı

VERYANSIN TV

Mehmet Metiner, Süleyman Soylu tartışmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. "Cumartesi akşamı CNN Türk’te katıldığım programda asla partimi ve hükümetimi eleştirmedim. Tam tersine her zamanki gibi yüreklice savundum." diyen Metiner’in açıklamasından öne çıkan satırlar şöyle:

‘KARDEŞANE UYARIYDI’

"Süleyman Soylu'nun adını anmadığım gibi kendisine ve bakanlığına yönelik bir eleştiride bulunmadım. Benimkisi FETÖ bulaşığı isimler konusunda her zamankinden daha duyarlı ve dikkatli olunması gerektiğine dair yaptığım kardeşane/dostane bir uyarıydı.

‘REİS'E HAVALE EDİYORUM’

Sözlerimi kim Bakana, ne şekilde aktardı bilmiyorum. Ama Bakanlık Müşaviri sıfatını taşıyan karakter yoksunu birinin şahsıma dair attığı tweet o kişinin kim olduğunu ortaya koyuyor. Soylu'nun hangi müşavirlerle çalıştığına bakılırsa ne dediğim anlaşılır. FETÖ'nün bize yaptığının aynını yapan o müşavir müsvettesini Reis'e ve partimizin yetkili kurullarına ve bir de aziz milletimize havale ediyorum.

Kendi adıma üzüldüm...
Partim adına, davamız adına üzüldüm... 
Kendini överek söze başlamasından üzüldüm. "Risk alarak yaşıyorum!" diye başlayan cümleler kurması üzüntü vericiydi, Ben de kendimi bildim bileli ölümle yaşıyorum. Ölüm tehditleriyle yaşıyorum. Bu konuşulacak bir konu mu?

'SOYLU YOKKEN BU DAVANIN İÇİNDEYDİM'

Üzüldüm, zira o şekilde eleştirdiği bendeniz Soylu yok iken de bu davanın içinde olan biriyim. Reis'e olan sadakatimi de partimin hukukunu korumak konusundaki hassasiyetimi de herkes bilir. Başkaları gibi ihanet etmedim. Dünyalık mevkilere tamah etmedim. Vekil gösterilmeyince gönül koymadım. Eskisinden daha fazla çalıştım. Çalışıyorum. Soylu Bakanın partimi ve Reis'in hükümetini bana karşı savunur gibi yapıp suçlamalar yapması çok ağrıma gitti.

‘SOYLU YANDAŞI TROLLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM’

Daha da ağrıma giden ve beni ziyadesiyle üzen Soylu yandaşları olarak bilinen trollerin şahsıma yönelik itibar suikastine girişmeleriydi. Beni HDPPKK’lı ilan eden o soysuzları Allah’a ve milletimize havale ediyorum 

‘OYUNA GELMEMELİYİZ'

Benim trollerim yok. Mensup olduğum bir cemaat, dernek, vakıf ve tarikat yok. Sağolsunlar seven dostlarımız var. Dava ve partili arkadaşlarımız var. 15 yaşımdan beri verdiğimiz mücadeleyi bilip sevenlerimiz var. Hepsinden ricam, bu tartışmada öteki trollerin yaptığını yapmamalarıdır. Birimizin itibarı diğerinin itibarıdır. Partimizin içine fitne sokmak isteyenlerin oyununa gelmemeliyiz. Şahıslar adına tavır almak veya şahısçılık yapmak dava anlayışımızla asla bağdaşmaz.

O pusuda bekleyenlere sesleniyorum: Ben beklediğiniz fitnenin figüranı olmam! 

Metiner’in açıklamasının tamamı şöyle:

SOYLU'DAN 'BAKARA SÜRE'Lİ YANIT

Bakan Soylu ise Metiner'in açıklamasını Twitter hesabından alıntılayarak, "Bakara 10 Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır" diye yazdı. Soylu, paylaşımına CNN Türk'teki tartışmalı programın videosunu da ekledi. 

METİNER'DEN BİR PAYLAŞIM DAHA: KALBİNİZİN TAMİRE İHTİYACI VAR

Soylu'nun paylaşımı üzerine bir açıklama daha yapan Metiner, "PKK ve FETÖ canibinden yapılan itibar suikastlerine alışıktık. İçimizden görünen o birilerininkine de alışacağız anlaşılan. Fitnecilerin oyununa gelmeyeceğiz. Allah var, gam yok. Allah bize yeter. Sabır Bismillah" ifadelerini kullandı.

Metiner, Soylu'nun paylaşımını da alıntılayarak, şunları yazdı:

"Biz fitne ateşini söndürmeye çalışırken siz harlamaya çalışıyorsunuz. O ayeti kerimeyi bana atfen kullanmanız kalbinizin tamire ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Resmi danışmanlarınız ve trollerinizle yaptığınız şey size de partimize de davamıza zarar veriyor. Kibir, kalbi bozar.

Son nokta: Davamız her birimizin nefsinden azizdir/üstündür. Davamızın hatırına bu bahiste kim ne derse desin artık susuyorum. Allah cümlemizi fitneden korusun."