Soylu’nun kızdığı Hürriyet ‘Çeşme’de geri adım attı

featured
service

Soylu, Hürriyet’e “Son yaptığımız operasyonlarda salgın tedbirlerine ısrarla uymadığı için, kapatılan bazı işletmelerin sponsorluğuyla kaleme alınan bir yazıyı üzülerek okudum” diyerek tepki göstermişti.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Savaş Özbey, “Alaçatı mafyaya nasıl teslim oldu” başlıklı yazısında Alaçatı’da silahlı grupların türediğini öne sürdü.

Özbey’in yazısının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada iddialara sert tepki gösterdi.

Soylu, Twitter’dan bir dizi mesaj paylaştı ve “Çeşme ve Alaçatı, doğal ve turizm zenginliğimizdir… Son yaptığımız operasyonlarda salgın tedbirlerine ısrarla uymadığı için, kapatılan bazı işletmelerin sponsorluğuyla kaleme alınan bir yazıyı üzülerek okudum” dedi.

Soylu’nun ‘ayar’ verdiği Hürriyet gazetesinde bugün bir söyleşi yayımlandı.

Söyleşi, gazeteci Deniz Sipahi tarafından İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile yapıldı.

Yazıda mafya iddialarının sosyal medyada gündeme geldiğine dair bir soru yer alırken Aşkın’ın şu yanıtına yer verildi:

Şunu herkes net bilsin. Mafyaya asla geçit vermeyiz. Çeşme’nin turizmimiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kışın 45 bin olan nüfus yaz aylarında 1 milyona çıkıyor. Bunun için ek önemler alıyoruz. 24 saat görev yapan ekipler kurduk. Çeşme’ye nereden girerseniz girin kontrolden geçmek zorundasınız. Sivil ekiplerimiz Alaçatı’nın sokaklarında, Çeşme’nin her yerinde. Herkesin içi rahat olsun. Çok deneyimli, insanımızı iyi tanıyan bir kadroyla çalışıyoruz. Asla taviz yok. Bu konuda sıfır toleransımız var. Çeşme’ye her gelen kişi bizim misafirimizdir.

MAFYA BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ

Hürriyet, bu röportajla bir gün önce köşe yazarı tarafından gündeme taşınan ‘Çeşme’de mafya’ iddiasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yediği ‘ayar’ üzerine manşetten yalanlamış oldu. 

Savaş Özbey köşesinde ne yazmıştı?

6 Temmuz’da Çeşme Emniyeti’nde görevli bir emniyet amirinin Alaçatı’da bir mafya tarafından rahatsız edildiğini, 10 Temmuz, 20 Temmuz ve 22 Temmuz’da çeşitli mekanlarda gerçekleşen silahları saldırıların olduğunu iddia eden Savaş Özbey, bunların sadece basına yansıyan olaylar olduğunu öne sürmüştü.

Yazıda, Alaçatı’da dört yıldır işletmecilik yapan bir kişinin “Kapı güvenliği, giriş paraları, otopark ücretleri ciddi bir rant yaratmaya başladı. Mekân başına sezonluk 50-60 bin liradan bahsediyoruz. Bunlara talip olan farklı farklı aileler ortaya çıktı. Genellikle İzmir’e sonradan göç etmiş aileler bunlar. Kendi aralarında da husumet var. Mekân işletmecileri arada kalıyor. Birini alsa öbürü hasım oluyor. Kolay para kazandıkları için çok güzel para harcıyorlar ama bir süre sonra müşterisi oldukları mekânların da huzurunu kaçırmaya başlıyorlar” sözleri de yer almıştı.

Soylu’nun kızdığı Hürriyet ‘Çeşme’de geri adım attı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!