Sözcü karıştı, Yılmaz Özdil geri döndü… ‘Ben kıç yazarım o baş’

featured

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın ‘Külliye’ye giden CHP’li’ iddiası ve Kılıçdaroğlu’nun ‘Doğru ama isim vermem’ sözleriyle alevlenen tartışma Sözcü gazetesini de karıştırdı. Yılmaz Özdil’den Kılıçdaroğlu ve Sözcü’yü sert eleştiriler geldi.

Yılmaz Özdil, yazarı olduğu Sözcü’ye sert eleştiriler yöneltti. Özdil, “Sözcü gazetesi, kurultay hesaplarına alet olmadan, Saray’a giden CHP’linin ismini açıklamak zorundadır” dedi. CHP yönetimini de “Atatürkçü ve yurtsever kimliğiyle tanınan CHP’lileri kovdu” sözleriyle eleştirdi.

Özdil, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP’li Veli Saçılık’a verdiği destek nedeniyle ulusalcı tabanın tepkisini almıştı. Özdil bu yazısında, “eski günlerindeki” gibi CHP politikalarına sert eleştiriler getirdi.

Özdil’in yazısının satır başları şöyle:

“Atatürkçü ve yurtsever kimliğiyle tanınan Chp’lileri partiden kovarken… “Kefere Kemal” diyenleri, yetmez ama evet diyenleri, aslında Chp’li değilim diyenleri, Chp’ye geçerek partimi değiştirdim ama çizgimi değiştirmedim diyenleri, ulusalcılar Chp’den giderse Chp güçlenir diyenleri, altı ok’un sorunlu olduğunu söyleyenleri, özerklik modeli önerenleri, Türk milleti yerine Türkiyeli denmesi gerektiğini anlatanları Chp’de kim milletvekili yaptı? Tayyip Erdoğan mı?

Chp’yi bu zihniyet yönetirken, Chp’ye zarar vermek için Akp’ye gerek var mı?

Chp’yi yuvası olarak benimseyenleri, çocukluğundan beri Chp için mücadele verenleri kapının önüne koyarken, en sevilen, en çalışkan, en başarılı Chp milletvekillerini, milletvekili listesinden silerken…

Pkk avukatlığı yapanları, Anayasal vatandaşlık tanımı değiştirilmeli diyenleri, tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını önerenleri, said-i nursi şakşakçılarını, feto’ya saygılar sunmamızı isteyenleri, Kıbrıs’a Rum gözlüğüyle bakanları, Hdp’ye oy isteyenleri, 1915 olaylarını soykırım olarak nitelendirenleri, Atatürk posterine tahammül edemeyenleri, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyemeyen ikinci cumhuriyetçileri, Chp’ye kim monte etti? Devletin kilit noktaları mı?

Kadınlara seçme ve seçilme hakkını sağlayan, Türkiye’nin kurucu partisiyken… Kadınları parti yönetiminden uzaklaştırarak, bıyıklı siyasal dincileri kadın kontenjanından parti yönetimine sokan kim? Chp’yi dağıtmak için parayla adam tutanlar mı?

Kılıçdaroğlu, Saray’a giden Chp’li yazısını doğruluyor, isim vermek istemiyorum diyor…

Yok öyle!

O kişiyi bildiği halde disipline vermemesi, partiden atmaması, partide barındırması, suçtur.

Parti suçudur.

Hem bu ismi açıklamayacaksınız. Hem parti içinde tutacaksınız. Hem de, kurultayda Kılıçdaroğlu’nun karşısına rakip olarak çıkacak her adaya, Saray’ın adamı diyeceksiniz öyle mi?

Parti yönetimi değişmeli diyen herkese “Chp’yi dağıtmak için saraydan para almış” damgası yapıştıracaksınız öyle mi?

(Ahmet Altan için “arkadaşım” diyen, her gördüğünde kucaklayarak sarılan Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesi için “Türk basınının amiral gemisi” diyor, Sözcü de pek mutlu oluyor, gururla manşet yapıyor… E madem Kılıçdaroğlu’nun sözleri bu kadar itibarlı, bu durumda Ahmet Altan’ın Sözcü’de yazar olması gerekmiyor mu?)

Son sayfada yazdığım için ben kıç yazarım, benim yazdıklarım beni bağlar, ama başyazarın yazdıkları gazeteyi bağlar…

Sözcü gazetesi, kurultay hesaplarına alet olmadan, Saray’a giden Chp’linin ismini açıklamak zorundadır.”

Sözcü karıştı, Yılmaz Özdil geri döndü… ‘Ben kıç yazarım o baş’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

16 Yorum

 1. 3 sene önce

  O koltuk az daha sallansın çok dönen olur. Nisana kadar daha çok karışır ortalık, hadi bakalım…

 2. 3 sene önce

  Özdil, PKK/hdp’li katilleri savunan Selçuk Kozağaçlı’yı “Ama madencileri de savunuyor..” diye savunmamalıydı..

 3. 3 sene önce

  Başta Rahmi Turan CHP ye başkan olmak için kaynağım dediği kişiyi açıklamak zorunda. Kaynağını açıklamayan Rahmi Turan irtifa kaybediyor.Buna paralel olarak Saraya gidip RTE den CHP ye başkan olmak için yardım isteyen kişiyi bildiğin söyleyen Kılıçdaroğluda hem parti suçu işliyor hemde Muharrem İnce hakkında kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.Kılıçdaroğlu CHP nin kuruluştaki Cumhuriyetçilik,Halkçılık,Milliyetçilik,Laiklik,Devletçilik,Devrimcilik ilkelerini ya bilmiyor yada CHP yi başka bir partiye dönüştürmek istiyor.CHP kuruluş ayarlarına dönüp parti meclisindeki HDP ye yakın isimleri temizleyip, kendisinin ben Dersimli Kemalim sözüne açıklık getirmesi gerekir. Kılıçdaroğlu kafa yapısını değiştirmez veya CHP nin delegeleri CHP genel başkanlığına kuruluş ilkelerini benimseyen milliyetçi bir başkanı seçemez ise CHP siyaset arenasında çok deberlenip dolaşır durur.Milliyetçi seçmen CHP yi iktidar yapmaz.

 4. 3 sene önce

  İnceyi yıpratma operasyonu.cunku ince CB adayi

 5. 3 sene önce

  Bu Rahmi Turan asparagas haberin ağababasıdır.Ortaya laf atıp kirişi kırmak bu adama yakısır.Ya haberi tam yaz yada yazma arkadaş.CHP ye bi operasyon yapıldığı belli bir vatansever olarak utanıyorum bu tarz ilişkilerden.Yazıklar olsun.

 6. 3 sene önce

  Kilicdaroglu mahvetti chp yi. Parti partilikten ve Atatürkün cizgisinden cikti adeta hdpkk kacti iclerine. Rezilliklerin bir türlü sonu gelmiyor.

 7. 3 sene önce

  Incenin elinden tutup saraya götüren aracı kurum üyesu yılmaz özdil olabilir.. planlarının açiğa çikması o kadar zoruna gitmişki neye saldıracağini bilememiş benim küçük zavallı yılmazım… ince cumhurbaskanligi seciminde hangi delikteydi cebine ne kadar soktularda sus pus kayboldu… söylenecek son söz yılmaz seni anca letgo da bulabiliyoruz..

 8. 3 sene önce

  Tayyip Erdoğan Chp yi de halletti.Birbirlerine girdiler.Tam onun istediği gibi.

 9. 3 sene önce

  Asıl suçlu bunlara oy veren kitle’ bu partinin baraj altı olması lazimdi

 10. 3 sene önce

  RAHMİ Turan ingiltere ye gidiyor
  Ekrem İmamoğlu ingiltere ye gidiyor
  CHP’nin nerde yonetildiginin ipuçları
  KEMAL KILIÇDAROĞLU NUN raf ömrü bitti
  Hazır olun İmamoğlu ya yol açılıyor
  Proje partisi oldu CHP
  Chp ye oy veren milyonlarca vatansever akademisyen Prof avukat öğretmen ilim adamı bilim adamı çiftçi köylü kadınlar emekli vatandaş ogrenci gencler toplumun herkesimine üzülüyorum. SİZLERİN AKLIYLA ALAY EDIYORLAR.Rte ile ugrasacaginiza partinize sahip çıkın

 11. 3 sene önce

  Bu, RTE nin CHP yi hem de yandaş bir yazar-ımsı ile bölme operasyonudur.Ama daha önemlisi yolsuzlukları,intiharları,işsizliği,ekonomik krizi,hukuksuzlukları unutturup gündem değiştirme operasyonudur.Bu kurgu konu gündemde kaldıkça Tayyip zevkten dört köşe oluyordur..Bur an önce gariban,ezilmiş,aç halkın gerçek gündemine dönmeliyiz..

 12. 3 sene önce

  Yazık….zekiyim,akilliyim..iktidara az kaldı demekle olmuyor. Iktidar olacak kişi,bu haber ilk ciktiginda” BÖYLE SACMALIK OLMAZ,HIC BIR CHP LI SARAYA GITMEZ”anlayisina sahip olmalı.. Biz CHP ye oy verenlere açıyorum

 13. Özdil eksik söylemiş Chp yi ben Türküm Türk vatandaşıyım diyemeyenlet işgal etmiş durumda o yüzden 25 keri geçemiyır!

 14. 3 sene önce

  Yılmaz beye hep beraber kocaman bir günaydın diyoruz.
  GÜÜÜÜNAAAAYYYYDIIIINNNN!!!!

 15. 3 sene önce

  Türk düşmanı Atatürk düşmanı adamlardan medet mi umuyor kılıçtaroğlu, yada bu değerlere ihanet mi ediyor. Böyle yaparak oyunu artıracağını sanma saflığı içinde ise o iş zor be kemal bey, ya ihanet ediyorsun yada gaflet ve delalet içindesin. Her iki durumda da sen CHP ye ve ülkeye lider olamazsın, belli ki o çapta değilsin…

 16. 3 sene önce

  Sözcü’nün tiraj adamları bunların hepsi , bugün böyle derler yarın başka derler. Tutarsızlardır…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!