Sözcü satıldı mı? Gazetenin avukatından açıklama geldi

Sözcü gazetesi, Korkusuz gazetesi, GırGır, Amk (Spor), Sözcü TV ve sozcu.com.tr şirketlerinin sahibi olan Estetik Yayıncılık şirketinin merkezini İsviçre’ye taşındığı iddia edildi. İddialara gazetenin avukatı İsmail Yılmaz’dan cevap geldi.

Sözcü satıldı mı? Gazetenin avukatından açıklama geldi

Sözcü Gazetesi, Korkusuz Gazetesi, GırGır, Amk (Spor), Sözcü TV ve sozcu.com.tr şirketlerinin sahibi olan Estetik Yayıncılık şirketinin merkezinin İsviçre’ye taşındığı iddia edildi.

Medyakoridoru'nun haberine göre Sözcü’nün yani Estetik Yayıncılık’ın tek sahibi haline gelen Beme Media A.G’nin yönetim kurulu başkanı Boyd Zachery Brannon olurken, yayın grubunun sahibi Burak Akbay ise yönetim kurulu üyesi oldu. Şirket, daha önce farklı bir isme sahip iken yeni adı Beme Media olarak belirlendi. Şirketin İsviçre ticaret kurumu kayıtlarındaki adresi de Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer aldı.

SÖZCÜ AVUKATINDAN AÇIKLAMA: "SÖZCÜ'YE ZARAR VERMEK İSTİYORLAR"

Öte yandan Sözcü Gazetesi, Korkusuz Gazetesi, GırGır, Amk (Spor), Sözcü TV ve sozcu.com.tr şirketlerinin sahibi olan Estetik Yayıncılık  konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Gazetenin avukatı İsmail Yılmaz, medya sitesi Medyaradar’a yaptığı açıklamada “Sözcü Gazetesi satılmadı. Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’dır. Gerçek dışı bilgi yayarak, Sözcü’ye zarar vermek isteyenlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır” şeklinde konuştu.