Sözcü Tv yayınında Sarıgül’e Veryansın Tv’nin haberi soruldu… ‘Benden veryansın istiyorlarsa…’

Erzincan İliç'teki ölüm madenine yönelik Veryansın Tv'nin ısrarla uyarıları, iktidar yetkililerinin yanı sıra muhalefet temsilcileri tarafından da kulak ardı edilmişti. Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, aylar önce Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül'e tehlikenin boyutunu özellikle anlatmış ve İliç'le ilgilenmesini istemişti. Sarıgül bu talebe “Bakarız” dedi ancak hiç bakmadı. Sözcü Tv'deki canlı yayında Sarıgül'e bu diyalog soruldu...

featured

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Sözcü Tv’de Ece Üner’in programına konuk oldu.

Ece Üner, Veryansın Tv’nin Sarıgül’e yönelik eleştirilerini sordu.

Üner, “Veryansın Tv, maden felaketinden önce Sarıgül ile buluştuk diyor. Size ne olursunuz orayla ilgilenin dedik diyorlar. Siz de bakacağız dediniz, ancak gitmediniz’ diye eleştiriler var. Siz hakikaten bu konuyla ilgilenmeye devam ettiniz mi yoksa, orada birbirine girmiş ağlar var. Sizin için de mi caydırıcı oldu ne oldu?”

‘BENDEN VERYANSIN İSTENİYORSA BEN BU DEĞİLİM’

Sarıgül, Üner’in bu sözlerine şöyle yanıt verdi:

“Burası önemli bir yer. Burada 4 binin üzerinde çalışan var. Şehir çok hassas bir noktada. Benim sorumluluklarım var. Benden veryansın bekleniyorsa benden hep negatif enerji bekleniyorsa ben bunları 30 yıl önce yaptım. Ben maden aramalarına karşı değilim. Maden aramaları olsun, Almanya’da Fransa’da nasıl oluyorsa öyle olsun. Burada parti yetkililerimizle büyük bir heyet olarak buradayız. Ben sorumluluklarımın farkındayım.

‘İSTİYORLAR Kİ VURAYIM, KIRAYIM’

Ben 2022 yılında tespitte bulunmuştum. Ben milletvekili olduktan sonra defalarca konuştum. Ama arkadaşlar istiyor ki ben gideyim vurayım kırayım, kapatayım. Ben bu değilim. Ben yarın TBMM’de gündem dışı konuşmada sorumluluğumun bilincinde konuşacağım. Bakın dünden beri buraya gelen Ali Yerlikaya ile Erzincan Valiliği ile tam bir işbirliği ve dayanışma içindeyiz. TBMM’de iktidarla muhalefet birlikte komisyon kurdu. Bu olayın bütün detaylarını araştıracak.”

NE OLMUŞTU?

Veryansın Tv’nin Türkiye gündemine soktuğu İliç’teki maden siyanür sızıntısıyla büyük bir doğa felaketinin sinyallerini veriyordu. Veryansın Tv’nin ısrarlı yayınlarına rağmen siyasetçiler ya görmezden gelmiş ya da maden firmasının yanında yer almıştı.

Veryansın Tv, yaklaşan tehlike nedeniyle Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e de ulaşmış, İliç’le ilgilenmesini istemişti.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, o görüşmeyi sosyal medyadan şöyle anlattı:

Sayın Mustafa Sarıgül… Geçen ay Engin Balım ile sizinle yaptığımız Atakule’deki özel görüşmede, ‘İliç’teki madene neden sahip çıkmıyorsunuz, oraya gidin ve bu felaketin durdurulması için uğraşın’ ricasında bulundum. ‘Bir bakarız’ dediniz. Defalarca programlarda da ‘Mustafa Sarıgül neden İliç’i konuşmuyorsunuz’ dedik. Konuşmanız ve oraya gitmeniz için madenin patlaması mı lazımdı!”

Sözcü Tv yayınında Sarıgül’e Veryansın Tv’nin haberi soruldu… ‘Benden veryansın istiyorlarsa…’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Tipik siyasetcinin boş yorumları. En komiği de “Ali Yerlikaya ile Erzincan Valiliği ile tam bir işbirliği ve dayanışma içindeyiz.” demesi.
    Yani önceki tavrımda bir değişiklik yok diyor.

  2. İliç olayı ile ilgili bir televizyon kanalına çıkan politikacı, konu ile ilgili soru ve eleştiri yapanlara saldırıyor, suçluyor, tehdit ediyor. Sorulara cevap vermek yerine soranlara saldırıp susturmaya çalışmak, politikacılığın en çirkin ve aciz taraflarından biridir. Bu pis görevi de bir MHP liye vermişler.

  3. Meclis de konusacakmis. Soruya da cevap vermemis. Ulan hepsini gec, senin memleketin orasi, sen nasil insansin. Kazik mi caktin bu dunyaya oglunla beraber.

  4. Tiktokçu adamdan bekleneni yapmış kıvırcık yine

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!