'Kürdistan' bayrağı bir varmış bir yokmuş! İki kare arasında dikkat çeken ayrıntı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Neçirvan Barzani arasında yapılan görüşmede masada Türk ve Irak bayraklarının yanında sözde "Kürdistan" bayrağı da yer aldı. Ancak hem Çavuşoğlu hem de AA tarafından paylaşılan karelerde sözde "Kürdistan" bayrağı yokmuş gibi gösterildi.

'Kürdistan' bayrağı bir varmış bir yokmuş! İki kare arasında dikkat çeken ayrıntı

VERYANSIN TV

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Çavuşoğlu, "IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve beraberindeki heyeti konuk ettik. PKK ile ortak mücadele başta olmak üzere ilişkilerimizi ele aldık" ifadelerini kullandı.

Barzani, Çavuşoğlu'nun ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edildi.

Çavuşoğlu, görüşmeye ilişkin Twitter hesabından bir de fotoğraf paylaştı. Servis edilen fotoğraflarda masada Türk ve Irak bayraklarının olduğu görülüyordu. Ancak yabancı basında yer alan fotoğraflara bakınca masada sözde "Kürdistan" bayrağının da olduğu anlaşıldı. Çavuşoğlu'nun Twitter hesabından paylaşılan ve AA tarafından servis edilen fotoğraflarda açı ayarlaması yapılarak sözde "Kürdistan" bayrağının gösterilmediği fark edildi.

ANKARA'DA 'KÜRDİSTAN OFİSİ AÇACAĞIZ'

Öte yandan IKBY Dışilişkiler Ofisi Sorumlusu Sefin Dizayi, Neçirvan Barzani başkanlığındaki heyetin Ankara temaslarında ikili konular, güvenlik ve ekonomik konuların ele alındığını söyledi.

Rudaw'ın aktardığına göre Sefin Dizeyi, görüşmelerde "Kürdistan Hükümeti" temsilciliğinin Ankara’da açılmasının da gündeme geldiğini öne sürdü.

"Kürdistan Hükümeti olarak Ankara'da temsilcilik açma konusunu Türkiye ile daha önce müzakere ettiklerini" belirten Dizeyi, “Bu konuda prensipte vardığımiz bir konsensüs var, temsilcilik açma konusuda önümüzde diplomatik veya siyasi herhangi bir engel yok, sadece tamamlanması gereken bazı teknik konular var, diyebilirim ki temsilcilik açılması konusunda halihazırda sadece bir takım teknik meseleler kaldı. Onları da yakın zamanda çözeceğimizi ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.