Spotify'a yeni özellik geldi

Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde, kullanıcıları için kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir deneyim olan şarkı sözleri özelliğini duyurdu.

Spotify'a yeni özellik geldi

Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde tüm Ücretsiz (Free) ve Premium Spotify kullanıcıları için, kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir deneyim olan şarkı sözleri özelliğini duyurdu. Bu özellik şu anda Türkiye de dahil olmak üzere 28 pazarda aktif edildi. Spotify bu özellik için Musixmatch ile iş birliği yaptığını açıkladı. 

Şarkı Sözleri özelliğini aktif etmek için yapılması gerekenler şu şekilde:

Webrazzi’nin haberine göre, Spotify'da "Şarkı Sözleri" özelliğini kullanmak için Spotify mobil uygulamasında şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”ne dokunun, dinlerken ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın. Bu son adımla birlikte şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edilebilir. Paylaşmak için şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” ikonuna tıklayın, sonrasında paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini ve hangi platformda paylaşmak istediğinizi seçin ve Spotify masaüstü uygulamasında şarkı çalarken “Şu Anda Çalan” çubuğundaki mikrofon ikonunu tıklayın. Şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edilebilir.

SpotifyTV uygulamasında Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”nü açın. Sağ köşedeki “şarkı sözleri butonu”na gidin ve şarkı sözleri deneyimini etkinleştirmek istiyorsanız tıklayın; özellik etkinleştiğinde, çalan şarkının şarkı sözlerini ekranda görülüyor. Spotify'ın şarkı sözleri özelliği, iOS ve Android cihazların yanı sıra, masaüstü bilgisayarlarda, oyun konsollarında ve TV'de de kullanıcıların erişimine açıldı. Şarkı sözleri özelliğine, FireTV Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast dahil olmak üzere Android TV ile birlikte Playstation 4, Playstation 5 ve XBox One'dan erişilebiliyor.