STM ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında kritik iş birliği

Teknoloji alanındaki yenilikçi proje ve ürünleriyle savunma sektöründe öncü bir rol üstlenen STM, yerli uydu teknolojilerinin kamu ihtiyaçlarına yönelik kullanılması hususunda T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile önemli bir protokol imzaladı. İş birliği protokolü kapsamında Türkiye’nin ilk yüksek çözünürlüklü mikro uydusu olarak STM tarafından geliştirilen LAGARİ’nin sağladığı görüntüler, Bakanlığın tarım uygulamaları için kullanılacak.

STM ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında kritik iş birliği

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde mühendislik, teknoloji ve danışmanlık alanlarında çözümler geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., yeni iş birlikleri ile hizmet alanını genişletmeye devam ediyor.

defenceturk.net sitesinde yer alan habere göre T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ile STM arasında 26 Ağustos 2019 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü yerli uydu teknolojileri ve savunma sanayi yetkinliklerinin sivil kamu ihtiyaçları doğrultusunda kullanımı hususunda önemli bir adım teşkil ediyor.