SU-35 İstanbul semalarında

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Rusya'dan davet edilem SU 35 bugün antrenman uçuşu yaptı

SU-35 İstanbul semalarında

Rusya‘nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada, 17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne ilgili bakanlıklar ve devlet şirketlerinin temsilcilerinden oluşan bir Rus heyeti davet edildiği belirtilmişti.

“Festivalde sergilenecek Rus uçakları, uçuş gösterilerini de yaparak muhteşem TEKNOFEST şenliğine renk katacak” denilen açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Türk tarafının daveti üzerine, 17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne ilgili bakanlıklar ve devlet şirketlerinin temsilcilerinden oluşan bir Rus heyeti katılacak.

Festival programı kapsamında Rusya’nın robotik teknolojiler, yapay zeka, enerji, ulaştırma, tarım sınai ve diğer öncelikli alanlardaki ileri Ar-Ge ve inovasyon proje ve ürünleri tanıtılacak.

En gelişmiş Rus sivil ve askeri uçak modelleri de seyirciye çıkarılacak. Festival’de sergilenecek Rus uçakları, uçuş gösterilerini de yaparak muhteşem TEKNOFEST şenliğine renk katacak.

Herkesi Rus standlarını gezmeye ve ülkemizin pilotlarının da katılacağı büyüleyici hava şovlarının tadını hep beraber çıkarmaya davet etmekten mutluluk duyuyoruz!”

RUS SAVAS UCAGI SU-35, ATATURK HAVALIMANI’NDA TEKNOFEST’I BEKLIYOR.
ISTANBUL DHA

BUGÜN ANTRENMAN UÇUŞU YAPTI

TEKNOFEST’te sergilenmek üzere Atatürk Havalimanı’na gelen Rus yapımın yeni nesil savaş uçağı SU-35, antrenman uçuşu yaptı. SU-35’in Atatürk Havalimanı semalarındaki şovu nefes kesti. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüler büyük beğeni topladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moskova ziyaretinde katıldığı Havacılık ve Uzay Fuarı MAKS-2019’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST’e Rus uçaklarının da katılmasını teklif etmişti. Erdoğan’ın teklifine olumlu yanıt veren Putin, İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST’te sergilenmek üzere Su-35 savaş uçağı gönderdi.

Dün İstanbul’a iniş yapan SU-35 uçağı, bugün ise antrenman uçuşu gerçekleştirdi. SU-35’in Atatürk Havalimanı semalarındaki şovu nefes kesti. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüler büyük beğeni topladı.

RUS SAVAS UCAGI SU-35, ATATURK HAVALIMANI’NDA TEKNOFEST’I BEKLIYOR.
ISTANBUL DHA