Süleyman Özışık hediyeyi alınca Sedat Peker’e övgü yağdırmış

Suç örgütü lideri Sedat Peker’den 6 Eylül 2020’de gerçekleşen düğünde hediye alan Süleyman Özışık’ın görüntüleri ortaya çıktı.

Süleyman Özışık hediyeyi alınca Sedat Peker’e övgü yağdırmış
Süleyman Özışık hediyeyi alınca Sedat Peker’e övgü yağdırmış

Sedat Peker'in ifşa videosundan sonra 23 gün konuşmayan Süleyman Özışık, hakkındaki iddialara cevap verdi. Özışık, Sedat Peker ile sadece 2 defa görüştüğünü belirterek, "Onunla ilk kez 2 yıl önce görüştüm. Normal sıradan bir gündem sohbetiydi. Bu görüşmeden bir yıl sonra bu kişi (Sedat Peker) benim cep telefonuma mesaj gönderdi. İstanbul Emniyeti'nde FETÖ'cü bir grup olduğunu ve onları tespit ettiğini söyledi. Gazeteci refleksi ile hareket ettim. Pek çok kaynağıma, devlet kademesine sordum, bir bulguya rastlamayınca konuyu kapattım." dedi.

PEKER'İN YURTDIŞINA GİDİŞİNDEN AYLAR SONRA DÜĞÜN VİDEOSU

Süleyman Özışık'ın yayıNladığı videodan sonra, Peker'e yakınlığı ile bilinen Emre Olur, twitter hesabından bir video paylaştı. Videodaki görüntüler Süleyman Özışık'ın kızı Kübra Özışık'ın düğün gününe aitti. Özışık'ın kızı 6 Eylül 2020'de dünyaevine girmişti. Yani düğün Sedat Peker'in yurtdışına firar ettiği 30 Kasım 2019'dan aylar sonra gerçekleşmişti.

ÖZEL İŞARETLE SELAM GÖNDERMİŞ

Düğünden bir karenin yer aldığı videoda, bir kişi Sedat Peker tarafından düğüne gönderilen hediyeyi takdim etti. Hediyeyi alarak kızına veren Süleyman Özışık, yeni evlenen çifte dönerek, "Bu çok iyi, çok baba bir adamdan geliyor. Ona bir selam gönderelim." dedi. Videonun sonundaki kare ise görenleri bir hayli şaşırttı. Elini göğsüne götürüp zafer işareti yapan Özışık, "Ben böyle yapacağım. O anlar." ifadelerini kullandı.

80 BİN LİRA DEĞERİNDE MÜCEVHER İDDİASI

Görüntüleri twitter hesabından paylaşan Emre Olur, "Süleyman Özışık, 6 Eylül 2020 günü gerçekleşen düğününüze Sedat Peker hediye olarak maddi değeri takriben 80.000 lira olan mücevher kolye göndermişti. Neden kabul ettin? Ayrıca büyük devasal bir Sedat Peker çelengi vardı. Onun önünde neden ailecek fotoğraf çekildiniz?" dedi.