Hande Fırat’ın ‘Soylu ile Koca arasında ciddi bir tartışma oldu’ haberine Koca’dan yalanlama

featured

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında cumartesi günü telefonda ciddi bir tartışma yaşandığını iddia etti. Ancak Bakan Koca bu akşam düzenlediği basın toplantısında Fırat’ın köşe yazısında gündeme getirdiği iddiayı yalanladı.

Hürriyet yazarı Hande Fırat’ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyleydi:

“10 Nisan günü 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta gece saat 24.00’ten sonra sokağa çıkma yasağının açıklanması karmaşa yaratmış, özellikle açıklamanın yöntemi, açıklamayla genelge arasındaki saat farkı tartışma yaratmıştı. Edindiğim bilgiye göre, cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a verdiği demeçte ‘Eleştirileri aldım, kabul ettim’ diyen Süleyman Soylu’nun süreçte eleştiri ve hakaretlere karşı kabine içinden destek alamaması kendisini kırdı.

‘BİRKAÇ GÜNDÜR TRAVMA YAŞIYORDU’

Benzer süreci, yani ‘yalnız kalma’ sürecini CHP’li belediyelerin yardımlarına el konulması kararında da yaşamıştı. Pazar sabahı kendisine çok yakın bazı isimlerle istifa kararını paylaştı. Bir kaynağım, ‘Oflu ve fevri bir damarı var. Ancak birkaç gündür bir anlamda travma yaşıyordu, kendisini suçluyor, yalnız bırakıldığını düşünüyordu’ dedi. Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı ve istifa düşüncesini iletti. Erdoğan, ‘İşine bak’ diyerek konuyu kapatmak istedi. Soylu sosyal medyaya istifa açıklamasını koyunca ortalık karıştı.”

‘ARKASINDAKİ DESTEĞİ Mİ GÖRMEK İSTEDİ?’

Fırat yazısında parti içinde “Neden şimdi istifa etmeye kalktı? Arkasındaki desteği mi görmek istedi? Virüsten sonra ne olur?” sorularının sorulduğunu belirtti.

BAKAN KOCA NE DEDİ?

Bakan Koca’ya, bu akşam düzenlediği basın toplantısında Hande Fırat’ın yazısında gündeme getirdiği “sert tartışma” iddiası soruldu. Koca, “altını çizerek söylüyorum” diyerek söz konusu iddianın doğru olmadığını söyledi.

Hande Fırat’ın ‘Soylu ile Koca arasında ciddi bir tartışma oldu’ haberine Koca’dan yalanlama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Saglik bakanligina bir kac diyeceklerim var: baslangicta bu korona virusun biz türkleri etkileyemez diye piyasada bir sürü ipsiz sapsiz yayinlar vardi… bugün O sokaklara, pazarlara sorumsuz ve vurdum duymazsiz cikanlarin…bu Virus yayici konusanlarin yalanlarina kandiklarina ve etkisinde kaldiklarini düsünememek.. bir kusurdur ve ihmaldir… efendim neymis Virus türk geni tasiyanlara bulasmiyormus bu safsätalara karsi etkili bir uyari konusmalari yapilmamasi .. saglik bakaninin bilgilendirmeleri eksik kalmis demektir… vatandas ile saglikli bir iletisim kurulamamis demektir…. vatandas olarak bende asagidan yukariya emir ediyorum.. yönettigin devleti hortumlamayacasin, vatandasa yalan söylemeyeceksin… islemeyeñ bir mekanizma olunca… istenilen hic bir sey istenildigi gibi olmuyorr…..sonucta saglikli bilgilendirme ve inandirici ikna günü inanin olabilecèk bir sürü soruna dermandirr…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!