Süleyman Soylu’dan çarpıcı açıklama: 486 terörist kaldı

Bitlis’te Jandarma Özel Harekat (JÖH) Tabur Komutanlığı'nı ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yurt içinde 486 terörist kaldığını söyledi.

Süleyman Soylu’dan çarpıcı açıklama: 486 terörist kaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muş’tan karayoluyla Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı’na geçti.

Burada Bakan Soylu’yu Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Bitlis ve Tatvan belediye başkanları karşıladı.

Tören mangasını selamlayan Bakan Soylu, spor salonunda askerlere konuşma yaptı. Bakan Soylu, yurt içindeki terörist sayısının 486’ya kadar düştüğünü belirterek, şunları söyledi:“Geçen hafta iki arkadaşınızı kahraman bir operasyonda kaybettik. Onları ahirete, cennete uğurladık.

Allah sizleri ve bizleri onlarla cennette kavuştursun inşallah. Terörle mücadelemiz aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. İnanıyorum ki bu Sehi Ormanlarında orada arkadaşlarımızın şehit düştüğü yerleri de onlara dar edeceksiniz.

Siz bu memleketin gördüğü ve memleketin gerçekliğiyle beraber yaşadığı en büyük kahramanlarsınız. Herkes kendinden korkar ve çekinirken siz dağlarda tepelerde terörü korkutarak bu ülkenin beraberliğine, birliğine, kardeşliğine, ay yıldızlı bayrağımıza ve sancağımıza kastetmeye çalışanlara gerekli cevabı cesaretinizle, gücünüzle, kararlılığınızla aklınızla, aldığınız eğitiminizle vermeye çalıştınız.

Vermeye de devam ediyorsunuz. Çoğu bitti azı kaldı, yurt içindeki terörist sayısı 486’ya kadar düştü ve Allah nasip ederse bu yıl stratejisini yeniden planladığımız, yeniden ortaya koyduğumuz ve adım adım takip ettiğimiz operasyon zincirimizle terör örgütüne 2020 yılının nasıl bir yıl olduğunu hep beraber göstereceğiz.

Hem Sehi Ormanlarını hem Hırsız Çeşmesi dahil olmak üzere Ölek’in olduğu yerlerin tamamını teröristlere dar edeceksiniz.”