Süleyman Soylu'dan 'İmamoğlu'na suikast' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasıyla ilgili "Böyle bir suikast girişimi söz konusu değildir" dedi.

Süleyman Soylu'dan 'İmamoğlu'na suikast' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasıyla ilgili Suikast girişimi söz konusu değildir. Yakalanan kimse söz konusu değildir. Bu tehditler her zaman vardır. Bunların kamuoyuyla ve medyayla paylaşılmamasını tercih ederiz. Terör örgütlerinin bir hedefleri daha vardır, kendilerinden söz ettirmek" dedi.

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Kendisine yönelik suikast ihbarıyla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu iddianın yeni olmadığını söyledi. İmamoğlu, "İstanbul'un gündemi, bizim gündemimiz pandemi" dedi.

İmamoğlu'na yönelik terör örgütü IŞİD tarafından suikast girişiminin son anda önlendiği iddia edilmişti. Emniyet, iddiayı yalanladı ancak İBB yetkilileri kendilerine korumaların arttırılması yöneünde uyarı geldiğini doğruladı.

Öte yandan İmamoğlu, kendisine yönelik suikast ihbarıyla ilgili olarak ilk kez bugün açıklama yaptı.

Olay TV muhabiri Cansu Şimşek, İmamoğlu'nun koronavirüs salgını gündemiyle toplanan il hıfzısıhha kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamaları şöyle aktardı:

"Bunun yeni bir bilgi olmadığını söyledi, bu konunun kendilerine 23'ünde intikal ettiğini ve gerekli ayrıntıları Murat Ongun'un verdiğini söyledi Twitter üzerinden. Ancak şunu da söyledi İmamoğlu; 'İstanbul'un gündemi, bizim gündemimiz şimdi pandemi. Benim için bir değişiklik yok.' Kısmi olarak güvenliğin artırıldığını, ama kendisinin gündeminde kesinlikle bu suikast ihbarının olmadığını söyledi."