Süleyman Soylu 'Bakan olsan ne yazar' demişti... O şüpheli hakkında Soylu'yu kızdıracak karar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaştığı annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafının altına hakaret içerikli yorum yazan şüpheli Erdal E, adli kontrolle serbest bırakıldı.

Süleyman Soylu 'Bakan olsan ne yazar' demişti... O şüpheli hakkında Soylu'yu kızdıracak karar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanı Soylu'nun paylaştığı annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafının altına sosyal medyada hakaret içerikli yorum yazan şüpheliyi gözaltına almıştı.

Daha önce de devlet büyüklerine de hakaret ettiği tespit edilen şüpheli Erdal E, emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edildi. Şüpheli Erdal E'nin adliyeden adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki gün bu soruşturmayla ilgili sosyal medya hesabından yargı işleyişini sert ifadelerle eleştiren ifadeler kullanmıştı.

Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile çekildiği fotoğrafa sosyal medyada küfür eden kişinin çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına tepki göstermişti.

Soylu, şu ifadeleri kullandmıştı:

"45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar? Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder? Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım."

Soylu'nun tweeti dün sosyal medyada gündem oldu ve çok sayıda kişi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü "sorumluluğa" çağıran paylaşımlarda bulundu.

Tartışma sürerken Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den de dün çok dikkat çeken açıklamalar gelmişti.

Gül, “Klavye başına geçip her gün sosyal medyada bana tutuklama siparişi ya da tahliye siparişi verenlere sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar işler, kurallar işler, usuller işler ve işlemeye de devam eder. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya kimse parmak sallayamaz. Adalet Bakanının da bu işleyişe müdahale etmesini kimse bekleyemez. Adalet Bakanının hakim, savcı cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve hiç kimse kusura bakmasın o cübbeyi de görevim boyunca asla giymeyeceğim” dedi.