Süleyman Soylu'nun Kılıçdaroğlu'na 'savcılık' çağrısına CHP'den yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'nun dinlendiği iddiasına yönelik "Şüpheleniyorsa Cumhuriyet Başsavcılıklarına gitmeli" şeklindeki açıklamasına yanıt verdi.

Süleyman Soylu'nun Kılıçdaroğlu'na 'savcılık' çağrısına CHP'den yanıt

Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi, soruları yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi ile ailesinin telefonlarının dinlenildiği ve takip edildikleri yönündeki açıklamasına yönelik ifadelerine ilişkin soru üzerine Öztrak, şunları kaydetti:

"Atanmış İçişleri Bakanı'nı aslında 2018'in dördüncü ayında polislerin sehven dinlediği ortaya çıkmıştı. Kendinin dinlendiğinin farkında olmayan bir İçişleri Bakanı ne demek istiyor anlamak mümkün değil. Çok açık söyleyeyim, sorduğu zaman polislere, 'Evet dinliyoruz' mu diyecekler ya da sorulduğu zaman savcılara, 'Siz bunları dinlediniz' mi diye soracaklar? Lütfen bu ucuz sözleri bıraksınlar."

KILIÇDAROĞLU DİNLENDİĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiği ve takip edildiklerini belirtmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin dinlendiği ya da takip edildiği yönünde bir şüphesi var ise adresi basın yayın organları değil, Cumhuriyet Başsavcılıkları olmalıdır" ifadelerini kullanmıştı. 

Süleyman Soylu'ndan Kılıçdaroğlu'na 'telefonlarım dinleniyor' yanıtı