Süpermarketten Sevgililer Günü öncesi müşterilerinin sevgili bulma yardımı

Macaristan'daki bir süpermarket, yarınki Sevgililer Günü öncesinde bekar müşterilerine sevgili bulabilmeleri için hazırladığı alışveriş sepetleriyle hem gülümsetti hem romantik anlar yaşattı

Süpermarketten Sevgililer Günü öncesi müşterilerinin sevgili bulma yardımı

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin doğusundaki Csomor'da bulunan Auchan mağazasına giden müşteriler, üzerine 'arkadaş arayan bekar' yazılı, mavi ve pembe renklerde etkiletli alışveriş sepetleriyle karşılaştı. 

Sepet yığınının üstündeki bir tabelada "Bekar mısınız? Bekarlar için ayrılan sepetleri kullanın, böylece en sevdiğiniz mağazada 'diğer yarınızla' tanışabilirsiniz" yazısı dikkat çekti. 

25 yaşındaki müşteri Csilla Beres, Fransız haber ajansı AFP'ye bir sepet kaparak, "Bu, koronavirüs zamanında harika bir fikir. Partner arayanlar için bir fırsat ve aynı zamanda eğlenceli ve komik" dedi. 

25 yaşındaki Tamas ise sepetiyle dükkana girerken, "Ne olacağını görelim ve bir deneyelim, fırsatları kaçırmıyoruz" diye konuştu.

Fikri ortaya atan çalışanlar, bunun sosyal mesafe ve maske gibi koronavirüsle mücadele kuralları nedeniyle flört etme imkanları kısıtlanan bekar müşterilerinin hoşuna gidebileceğine karar verdiklerini söyledi.

Süpermarket yöneticilerinden Ildiko Varga-Futo, "Tabii ki, epidemiyolojik kurallara uyarak tanışabileceklerine de dikkat çekiyoruz" dedi. 

Yönetici, Csomor'da fikrin başarılı olmasından sonra, Sevgililer Günü'nde Macaristan'daki diğer Auchan mağazalarında benzer sepetler kullanılacağını söyledi.

40 yaşındaki müşteri Annamaria süpermarketten çıkarken AFP'ye, "Burada bu tür sepetlerin olduğu haberini herkesin duymadığını tahmin ediyorum. Bu sefer işe yaramadı, ama bir dahaki sefere tekrar denerim." dedi.