Sürpriz Erdoğan-Mansur Yavaş görüşmesine açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Beştepe'de görüştü. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, "Toplantıda Başkent Ankara'nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır" denildi.

Sürpriz Erdoğan-Mansur Yavaş görüşmesine açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında bugün sürpriz bir görüşme yapıldı.

Veryansın Tv, görüşme yapılacağını dünkü haberinde duyurmuştu.

Beştepe'deki toplantının, Mansur Yavaş'ın Ankara'da bazı önemli AKP'li isimlerle yaptığı görüşmenin ardından gelmesi dikkat çekmişti.  

Beştepe'deki görüşmeye ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etmiştir. Toplantıda Başkent Ankara'nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, kentimizin asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur.
Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın projelerine ve ihtiyaçlarına olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sunarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ayrılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."