Çocuk tacizcisi şeyhten tarikatına mektup: Yokluğumu hissettirmeyin!

Müridinin 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah, müritlerine mektup gönderdi. Şuçu İstanbul Sözleşmesi'ne atan şeyh, "Kızlarını bize teklif etmişler. Bizim de 'Yaşı 18'e geldiğinde belki olur' demekliğimiz olmuştur. Ne yazık ki İstanbul Sözleşmesi'ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir" iddiasında bulundu.

Çocuk tacizcisi şeyhten tarikatına mektup: Yokluğumu hissettirmeyin!

Türkiye'yi sarsan tarikattaki çocuk tacizinin faili şeyh Fatih Nurullah'ın tutuklu bulunduğu cezaevinden tarikatına mektup gönderdiği ortaya çıktı.

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, gerçek adı Eyyüp Fatih Şağban olan Fatih Nurullah, müritlere dağıtılan mektubundan şu ifadeleri kullandı:

“İcazet töreni öncesinde böyle meşum bir olay yaşanması fakiri üzmüş, yeni halife kardeşlerimizin boynunu bükmüştür. Bütün halifelerimiz, rehber ve zakirlerimiz vazifelerine devam ederek yokluğumuzu hissettirmemesi temennimizdir. Hacı Bayram Külliyemizin tamamlanması ricamızdır. Bize gelince…”

'18'İNDE BELKİ OLUR' DEDİM

“Aklıma Ahmet Yesevi Hazretleri geldi. 63 yaşından sonra yer altına inmiş ve bir daha ışığı görmemiş. Kendimi şartladım. Çıkarsam hizmetinize devam edeceğim. Sizi üzecek bir şey yapmadım. Komployla karşı karşıyayız. Uyuşturucu bağımlısı birinin bozuk aile yapısının korunması için yaptığımız merhameten yardımlar ihanet ve komplo olarak geri dönmüştür. Kızlarını bize teklif etmişler. Bizim de 'Yaşı 18'e geldiğinde belki olur' demekliğimiz olmuştur. Telefondaki konuşmalarda, yapmadığımız fiileri bize zorla teyit ettirmek istemişler ve ayrı ayrı para talep etmişlerdir. (70.000 TL) Telefondaki “yapmayın – etmeyin” ricaları böyle bir sonucun doğmaması içindir. Ne yazık ki İstanbul Sözleşmesi'ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir.”