Tadilat sırasında duvarın içinden 'katil bez bebek' çıktı

Yeni taşındığı evde tadilat yapan İngiliz öğretmen duvarın içinden çıkan bir bez bebekle karşılaştı. Bebeğin elindeki notta 'bir önceki ev sahiplerini bıçakladığı' yazıyor.

Tadilat sırasında duvarın içinden 'katil bez bebek' çıktı

İngiltere'de yeni taşınılan evde yapılan tadilat sırasında duvarın içerisinden oyuncak bebek çıktı. Bez bebeğin elinde bulunan notta ise 'bir önceki sahipleri öldürdüğü' yazıldığı belirtildi. Ev sahibi ise bunu 'iyi bir şaka' olarak değerlendirdi

'ONLARI BIÇAKLADIM, SANA İYİ UYKULAR'

Liverpool'da yaşayan Jonathan Lewis adındaki ilkokul öğretmeni uzun yıllardır hayalini kurduğu evi satın aldı. Ancak karşılaştığı durumun korku filmi senaryolarını andırması nedeniyle olay İngiliz basınında yer aldı. Daily Mail'de yer alan habere göre, tadilat sırasında Lewis evde içi boş duran duvarı ortadan kaldırmak istedi ve çekiç darbesiyle birlikte bir bez bebekle karşılaştı. Duvarın içerinden çıkan notta ise 'evin 1961 yılındaki sahiplerini bıçakladığı' yer aldı: 

"Sevgili okuyucu/yeni ev sahibi: Beni serbest bıraktığın için teşekkürler. Benim adım Emily ve  benim asıl sahiplerim 1961 yılında bu evde yaşadı. Onlardan hoşlanmadım ve bu nedenle gitmeleri gerekiyordu. Tüm yaptıkları günlerini gün etmeleriydi; mide bulandırıcıydı. Bıçaklamak ise benim onları öldürme seçeneğimdi, o nedenle umarım senin de bıçakların vardır. Sana iyi uykular."

'AYNI ŞAKAYI BEN DE YAPARDIM'

Liverpool Echo'ya konuşan Lewis satın aldığı evin anahtarını henüz Cuma günü teslim aldığını söyledi. Not ve bez bebekle karşılaştıktan sonra arkadaşlarının yeni aldığı evi tekrar satışa koymasını önerdiğini söyledi. Ancak Öğretmen, durumu sadece 'komik bulduğunu' söyledi: "Doğruyu söyleyeceğin, tüm bu olanları komik buldum. Muhtemelen ben de aynısını yapardım."

Bununla birlikte mektubun oldukça yeni bir kağıt üzerine yazıldığını söyleyen Lewis, bunun bir şaka olduğuna inandığını kaydetti: "Mektup 1961 diyor ancak emlakçı bana etrafı gezdirirken mutfağın yalnızca 4-5 yıllık olduğu görünüyordu" sözleriyle bebeğin o dönemde duvara konulmuş olabileceğini vurguladı.