Talat Atilla CHP’deki krizi büyütecek açıklamayı yaptı… Rahmi Turan: Ayıplıyorum!

CHP’de büyük krize neden olan gazeteci Talat Atilla, kendisini yanlış yönlendiren CHP içindeki önemli milletvekilinin ismini Rahmi Turan’a söylediğini açıkladı. Bu açıklama sonrası gözler Sözcü Gazetesi Başyazarı Rahmi Turan’a çevrildi.

Talat Atilla CHP’deki krizi büyütecek açıklamayı yaptı… Rahmi Turan: Ayıplıyorum!

Veryansın Tv

CHP’de “Saray’a giden CHP’li” tartışmasının yankıları ve etkileri sürüyor.
Gazeteci Talat Atilla, dün Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın CNNTürk’te canlı yayın konuğu oldu. Atilla’nın programın baş başa olmasını talep etmesinden dolayı kendisine sadece Hakan soru sorabilirdi.
Atilla yayın sırasında kendisini yanlış yönlendiren CHP içindeki önemli milletvekilinin ismini Rahmi Turan ‘a verdiğini belirterek, adeta kaynağı Turan’ı açıklamaya yöneltti!

RAHMİ TURAN’DAN YANIT GELDİ: DAVA AÇACAĞIM

Bu sözlerin ardından Rahmi Turan’dan açıklama geldi. Turan, Halktv’de Orhan Uğuroğlu’nun sunduğu Halk Uyanıyor programına telefon ile bağlandı. Ahmet Hakan’ın savcı gibi Talat Atilla’yı sorguladığını iddia eden Turan, Hakan için, “Gazeteci gibi ol” dedi. Bu konuyla ilgili dava açılacağını belirten Turan, “İnsan olarak onları ayıplarıyla baş başa bırakıyorum. Üzerime düşen vazifeyi yaptım. Yanlış bir kulis haberi yapmışım, özür dilerim. Daha başka ne yapabilirim, kafama kurşun mu sıkmam lazım. O kadar haince saldırılar oluyor ki, insanlıklarını ayıplıyorum” diye konuştu.

RAHMİ TURAN’I YAZARLAR LİSTESİNDEN ÇIKARDI

Öte yandan CHP’yi Atatürk resmini kim indirdi tartışmasını haberleştirerek karıştırması ile ünlü gazeteci Talat Atilla, kendi sitesi olan Turktime’da yazarlar listesinden Rahmi Turan’ı kaldırdı. Sitede yıllardır yazan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun ise yazarlığa devam ettiği görüldü.

KUŞOĞLU HALA NEDEN DURUYOR?

Ayrıca CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem de, CHP’nin Talat Atilla hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. CHP’nin suç duyurusunda bulunduğu Atilla’nın sitesinde hala nasıl olur da bir CHP Genel Başkan Yardımcısının yazar olarak durduğu da tartışılan bir diğer konu.