Talat Atilla’dan CHP Sözcüsü Öztrak’a sert ‘kumpas’ yanıtı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın 'O da bu kumpasın unsuru' sözlerine Talat Atilla'dan yanıt geldi. Atilla 'Kim sarayın kumpasçısı ise o alçaktır. Kumpası ispatlamayan da alçaktır' dedi.

Talat Atilla’dan CHP Sözcüsü Öztrak’a sert ‘kumpas’ yanıtı

Kriz yaratan “Külliyeye giden CHP’li” haberini Sözcü yazarı Rahmi Turan’a ileten ve haberi “Bir CHP’liden aldım” diyen gazeteci Talat Atilla, kendisini hedef alan CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a yanıt verdi. Atilla, sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“Sarayın kumpasçısı diyerek iftira atmak şeref yoksunluğudur… Şayet ben saray, ince adına bir kumpas kurduysam aynı sıfat benim için de geçerlidir.

Kim sarayın kumpasçısı ise o alçaktır. Kumpası ispatlamayan da alçaktır.”

ÖZTRAK NE DEDİ?

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantının gündemine ilişkin kameralar karşısına geçen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Külliyeye giden CHP’li” haberiyle başlayan kriz ve Muharrem İnce’nin parti genel merkezine yönelik “çete” suçlamasına lişkin açıklamada bulundu.

“Son günlerde bir kumpas senaryosu işleme kondu. Bu senaryonun sarayda yazıldığını görmek için saray medyasına bakmak yeter” diyen Öztrak, Muharrem İnce’nin “çete” açıklaması için “CHP ruhunu hiç anlamayanlar CHP içinde çete arama gafletine düşebilir. Kimse kendine siyasi rant devşirmeye çalışmamalıdır” dedi.

Öztrak, Talat Atilla’nın da kumpasın içinde yer aldığını iddia ederek, “Yargıya taşıyacak mısınız?” sorusuna “Hepsini değerlendiriyoruz. Talat Atilla bu kumpasın bir unsuru. O çerçevede konuşmalarını sürdürüyor” diye yanıt vermişti.