'Fettah Tamince ile ilgim olmadı' demişti... Belgesi çıktı

Ümit Özdağ’ın suçlamalarına karşı FETÖ’cü Zaman Gazetesi’nin eski ortağı Fettah Tamince ile ilişkisini reddeden Buğra Kavuncu’yu belgeler yalanlıyor. Veryansın TV’nin edindiği belgelere göre Kavuncu’nun “Sanki Fettah Tamince ile aynı dönemde çalışmışız izlenimi yaratıldı.” sözleri gerçeği yansıtmıyor.

'Fettah Tamince ile ilgim olmadı' demişti... Belgesi çıktı

VERYANSIN TV

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçlayan Ümit Özdağ’ın açıklamaları siyasette deprem etkisi yarattı.

Özdağ, Kavuncu’nun 15 Temmuz’un ardından kapatılan Kazakistan Türk İşadamları Derneği'nin başkan yardımcılığını yaptığını belirtmişti.

İddialara yanıt veren Kavuncu ise “Bahsedilen Kazakistan'daki dernek, ülkedeki tek iş adamları derneğiydi. 2007'den 2010'a kadar yönetim kurulu başkanıydım. Ondan sonra Kazakistan'dan ayrıldım. Sanki Fettah Tamince ile aynı dönemde çalışmışız izlenimi yaratıldı. Bu iftiralarla sonuna kadar hesaplaşacağım." ifadelerini kullandı.

Kavuncu’nun 17-25 Aralık sonrası FETÖ’cü Zaman Gazetesi’nin yüzde 10’unu satın alan, TUSKON dahil KHK ile kapatılan vakıflara üye olan, Pensilvanya’ya gidip FETÖ ele başı Gülen ile görüşen Fettah Tamince ile aynı dönemde çalışmadığını vurgulaması dikkat çekti.

Veryansın TV’nin ulaştığı belgelere göre ise Kavuncu’nun sözleri gerçekleri yansıtmıyor.

Kazak Türk İşadamları Derneği’nin(KATİAD) Kazakistan'da faaliyet yürüttüğünü gösteren 13 Mart 2014 tarihli belgeye göre, derneğin ‘yetkili” ismi Fettah Tamince. Belgede “kurucular” bölümünde yer alan isimler arasında Buğra Kavuncu’nun da ismi geçiyor.

Belgede Tamince ile Kavuncu’nun aynı dönemde birlikte çalıştığı görülüyor.

İşte o belge:

FETÖ DOSYASI YENİDEN AÇILAN TAMİNCE'YE BAKAN'DAN ÖVGÜ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nursi Ersoy, geçen yıl iş adamı Fettah Tamince'nin Türkiye Tanıtım Ajansı üyeliğine atanmasına gelen eleştirilere yanıt vermişti. Tamince'nin bir "Türkiye markası" olduğunu iddia eden Bakan, "Hiç düşünmeden Tamince" dedi. Hakkındaki 'FETÖ' ve 'zimmet' dosyaları kapatılan Tamince'nin dosyası geçen yıl tekrar açılmıştı.

Zaman Gazetesi’nin ortağı, KHK ile kapatılan vakıfların kurucusu, Pensilvanya’da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile görüşen Fettah Tamince, ağustos ayında Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulu üyeliğine atanmıştı. Geçmişte, hakkında açılan dört soruşturma dosyası da kapatılan iş adamı Fettah Tamince hakkında geçen aylarda Adalet Bakanlığı önemli bir adım atıp dosyayı yeniden açmıştı.