‘Erdoğan’a destek’ haberlerine Tanju Özcan’dan açıklama: İzahı olmayan şeyin mizahı olur

featured

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ‘Milli kurtuluş savaşında faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanı’mızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım’ dedi. Başkan Özcan, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a da tepki göstererek, ‘’Faizin düşmesi yanlış’ diyor. Nesi yanlış? Sayın Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın’ diye konuştu. Ardından açıklamalarının ‘Erdoğan’a destek’ başlıklarıyla haberleştirilmesine tepki gösteren Özcan, ‘İzahı olmayan şeyin mizahı olur’ dedi.

Bolu Belediye Meclisi’nin aralık ayı birinci birleşimi, Tanju Özcan başkanlığında, meclis salonunda gerçekleştirildi. Oturumda konuşma yapan Başkan Özcan, hükümetin faiz indirme politikası ile ilgili konuştu. Özcan, “Milli kurtuluş savaşında faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanı’mızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım. Sayın Cumhurbaşkanı’nın faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım. Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

‘FAİZ HARAM’ 

Demirören Haber Ajansı’nın aktardığına göre, Başkan Özcan, Merkez Bankası (MB) Başkanı’na da faizi sıfıra indirme konusunda çağrıda bulunarak, “Artık faiz konusuna da bir noktayı koyalım. Ben Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yanındayım. Faiz haram. Bakara Suresi 275’inci ayetinde Allahuteala, faizcilerin asla cehennemden çıkamayacaklarını bildiriyor. O Merkez Bankası Başkanı derhal faizi sıfıra düşürmeli. Kurtulalım faizden, dolar yükselirse yükselsin. Faiz düzeni ve faizcilerden sıkıldım” diye konuştu.

‘NESİ YANLIŞ SAYIN ÖZTRAK?’

Tanju Özcan, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ı da eleştirerek, “Bir avuç tefeciye Türkiye’yi mahkum edenlerden sıkıldım. Derhal Merkez Bankası Başkanı istifa etsin ya da bir kararname ile faiz sıfıra düşsün. Ben faizin derdindeyim. Dolar isterse 100 liraya çıksın. Bizim parti sözcüsüne de kızıyorum. Sayın Öztrak, ‘Faizin düşmesi yanlış’ diyor. Nesi yanlış Sayın Öztrak? Sayın Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın. Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum” dedi.

‘İZAHI OLMAYAN ŞEYİN MİZAHI OLUR’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisinde yaptığı konuşmayla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İzahı olmayan şeyin mizahı olur. Bu konuşmamı sevgili basın mensubu arkadaşlarımız nerelere çekmiş. Allah aşkına bu ekonominin ciddiye alınacak hali mi kalmış ?” ifadelerini kullandı.

 

‘Erdoğan’a destek’ haberlerine Tanju Özcan’dan açıklama: İzahı olmayan şeyin mizahı olur

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 9 ay önce

    Ben de ekonomistim.
    T.Ö.

    Cevapla
  2. Yaptıkların hoşumuza gitti, partinin seni yanlız bıraktığını da gördük, ancak Kur’an ayetini siyasette kullanmanı sevmedik. Kaldı ki, ülke ekonomisi öyle kahvehane muhabbetinde, abi tavuk çiftliği kuralım, paraya para demeyiz kıvamında bir şey değildir, yakışmadı..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!