Tanju Özcan’dan ‘Kılıçdaroğlu’ itirafı… ‘Yeni CHP ne demek?’ sorusuna böyle yanıt vermiş

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP liderine destek açıklamaları yapan Barış Yarkadaş'a tepki gösterdi. Yarkadaş'ın Kılıçdaroğlu'ndan 'siyasi bir söz' aldığını iddia eden Özcan, "Kupon belediyelerden birisine aday yapıldı. O da Kadıköy" ifadelerini kullandı. Yarkadaş'ın Kılıçdaroğlu için 'tabandan yüzde 79 destek var' çıkışına değinen Özcan "Genel Başkanın CHP tabanında karşılığı şu an yüzde 10 bile değil" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen çıkışlarda bulunan eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, geçen günlerde katıldığı yayında, parti tabanının yüzde 79’unun CHP liderini desteklediğini söylemişti. CHP’den kısa bir süre önce ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Tv100’de katıldığı Farklı Açılar programında Yarkadaş ve Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarda bulundu.

‘KILIÇDAROĞLU’NDAN SİYASİ SÖZ ALDI’

Barış Yarkadaş’ın Kılıçdaroğlu’ndan ‘siyasi’ bir söz aldığını iddia eden Özcan, “Kupon belediyelerden birisine aday yapıldı. O da Kadıköy” dedi.

‘DESTEK YÜZDE 10, FAZLA BİLE SÖYLEDİM’

“Barış kardeşimiz çıksın sokağa böyle bir şeyin olmadığını kendisi de görecek” diyen Özcan, “Dünya tarihinde bu kadar da olmaz artık yani. Neymiş yüzde 80’i destekliyormuş. Haydi koyun bakalım o zaman seçmenin önüne genel başkan için sandık. Şu anda karşılığı yüzde 10 bile değil. Fazla bile söyledim” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabına gelen ‘istifa’ tepkilerini örnek gösteren Özcan, “Bir taziye mesajı atıyor, altındaki yorumların 5 bin tanesinin 4 bin 900’ü ‘istifa et’ şeklinde. Hakarete varan yorumlar var bunu nasıl görmezden gelir” diye konuştu.

‘KILIÇDAROĞLU PARTİNİN BAŞINDA KALDIĞI SÜRECE CHP’DE ADAY OLMAYACAĞIM’

Kübra Par’ın, “Önümüzdeki seçimde Bolu’dan belediye başkanlığına aday mısınız? Adaysanız hangi partiden, bağımsız mı?” sorusuna Özcan, “Diyelim ki mahkemeye verdim kazandım, mahkeme ihracı iptal etti. Ben Kemal Kılıçdaroğlu partinin başında kaldığı sürece mahkeme böyle bir karar verse bile CHP’den aday olmayacağım. Şu anki eğilimim bağımsız aday olma yönünde.” yanıtını verdi.

‘CHP’Yİ MERKEZ İLE HDP ARASINDA BİR ÇİZGİYE OTURTTU’

Özcan, şunları kaydetti:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir gün Tokat Milletvekilimiz ‘Efendim bu yeni CHP ne demek, bunu bize bir anlatın’ dedi. Kemal Bey başladı anlatmaya ‘Baykal bu partiyi MHP ile merkez arasında bir çizgiye oturtmuş, ben de oradan alıp merkez ile BDP arasında bir çizgiye oturtmaya çalışıyorum’ dedi. Ben derhal itiraz ettim. ‘Sayın Baykal’ın yaptığı ne kadar doğruydu tartışılır, ama sizin yapmaya çalıştığınızı bu taban asla kabule etmez. 6 okumuzdan biri milliyetçilik olduğu sürece biz HDP veya BDP türevi partilere yanaşamayız siz CHP tabanını tanımıyorsunuz’ dedim sonra 27 sayfalık bir mektup yazdım o günden sonra da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hep muhaliftim. Tokat Milletvekili Orhan Düzgün Bey’e buna sorabilirsiniz. Yıl 2012’ydi. Kılıçdaroğlu, CHP’yi 6 oktan uzaklaştırmaya çalışıyor.”

 

Tanju Özcan’dan ‘Kılıçdaroğlu’ itirafı… ‘Yeni CHP ne demek?’ sorusuna böyle yanıt vermiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. iftira atmaktan da kacınmıyor. KK. baykal öyle ya da böyle kısıye göre degısır ama baykalın çizgisi ulusalcı chp idi.yanı bildiğimiz chp idi.
    kendını baykjalla aynı hatta görmesı de komık. şimdiye kadar ki chp gn bsk larının en altında bulunuyor kendısı. çünkü hiç biri partısıne onun kadar ihanet etmedi. özkanın destekledıgı ab ve abd kuklası ekrem de dahıl.

  2. Doğru söylüyor bu adam…

  3. 10 Ağustos 2023, 18:44

    11 sene gecikmeli itiraf… Milletin senelerini heba etmek böyle kolay mı?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!