Taraf gazetesi Cihat Yaycı’yı nasıl hedef göstermişti

İstifa eden Cihat Yaycı'nın daha önce FETÖ'cülerin hedefi olmadığı iddiasına yanıt veren Nedim Şener, Taraf gazetesinin Yaycı aleyhine attığı manşeti gösterdi.

Taraf gazetesi Cihat Yaycı’yı nasıl hedef göstermişti
( Elif Öztürk – Anadolu Ajansı )\n

VERYANSIN TV

Habertürk canlı yayınına katılan gazeteci Nedim Şener, FETÖMETRE’nin mücidi Amiral Cihat Yaycı’nın tasfiyesini ve sonrasında istifa kararı almasını değerlendirdi. Şener, bazı kişilerin “FETÖ Cihat Yaycı’yı hedef almadı” iddialarına ve sosyal medyadaki FETÖ’cülerin yalanlarına yanıt verdi…

İşte Nedim Şener’in açıklamalarından bir bölüm:

…Cihat Yaycı o dönem FETÖ’cülerin ciddi hedefi. Size somut örneğini vereceğim. Taraf gazetesinde sürmanşet… Burada “büyük yazar” Ahmet Altan. Onların çıkardığı paçavra Taraf gazetesi. Birçok yurttaş Taraf diye bir gazete çıktığını bilmez. Burada yazanların çoğu bugün “itibarlı muhalif”. Cihat Yaycı da linç ettikleri insanlardan birisi. Bir gemide bir astsubay ölüyor. Orada Cihat Yaycı’nın personele ‘intihar ettiğine dair ifade vermeleri için baskı yaptığı’ iddia ediliyor. Bunlardan da yargılandı. Taraf bir adamı boşuna manşet yapmaz. Bu gazete operasyon gazetesiydi. Orada ‘gazetecilik’ yapanların listesini çıkaracağım o ahlaksızların. Bu manşetler atılırken orada operasyon çekiyorlardı. Cihat Yaycı’nın kabahati tutuklanmamış olması mı?

Cihat Yaycı’nın FETÖ ile mücadelesi biliniyor. FETÖMETRE ile binlerce FETÖ’cü tespit edildi. Burak Akın gibi Yaşar Güler’in korumasıyken 15 Temmuz’da FETÖ’cüler tarafından vurulduğu gerekçesiyle AKP’li bakanların ziyaret ettiği birisi bile FETÖMETRE sayesinde bulundu.

CİHAT YAYCI’YI SORUŞTURANLAR SORUŞTURULMALI

Kendi ailesinde eniştesi FETÖ’cü. Sahil Güvenlik Komutanlığından Hakan Erdem. Cihat Yaycı, FETÖ’cü olduğunu biliyor, elleriyle ihraç ediyor. FETÖ’cüler bu adamı yaftalamaya çalışıyorlar. FETÖ ile mücadeleye sadece başını değil ailesini de koymuş, ne varsa çarpışan bir adam var. Bir kişinin bir yerden alınması idarenin tasarrufudur biz ona karışmayız. Kimsenin yetkisine müdahale edecek değiliz. Ama böylesi bir adamı yolsuzluk iddiasıyla, kumpas yaparak, düzmece bir raporla, kim olduğu bilinmeyen müfettişlerle…. Cihat Yaycı değil, Cihat Yaycı’yı soruşturanlar soruşturulmalı. İlerde bu devlet vicdanını kaybetmemişse biz bunları göreceğiz. Görmez isek bize geçmiş olsun…