Taraf’ın CHP’li Taşkın’ı şaşırtmadı… Sezgin Tanrıkulu’na destek

FETÖ tetikçisi Taraf gazetesinde yazarlık yapan CHP'li Yüksel Taşkın, TSK'ya iftira atan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na destek açıklaması yaptı.

featured

Taraf gazetesinde yazarlık yapan ve Kemalizm’e ‘ırkçılık’ diyen CHP İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, ‘TSK köylüleri helikopterden atıyor, köyleri bombalıyor’ diyerek iftiralarda bulunan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na destek oldu.

X hesabından açıklama yapan Taşkın, skandal iftirayı ‘ifade özgürlüğü’ olarak niteledi.

Taşkın şu ifadeleri kullandı:

“Sezgin Tanrıkulu kimseye hakaret etmeden eleştirilerde bulundu. Onu hedef alan samimiyetsiz linç kültürü ise iktidar trollerinin eseridir. Bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatının Erdoğan’ı bir davada savunurken dediği gibi, ‘İfade özgürlüğü bazılarına şok edici gelen söylemleri de kapsar.'”

NE OLMUŞTU?

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, tv100’e telefonla bağlandığı canlı yayında TSK’ya yönelik iftiralarda bulunmuştu.

TSK’nın ‘köyleri bombaladığını’ söyleyen Tanrıkulu, “15 köylüyü helikopterden attılar” dedi. Tanrıkulu, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, bizler milletvekiliyiz. Bunları sorgularız. TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız” demişti.

AÇIKLAMA YAPTI

Soruşturma başlatıldıktan sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Tanrıkulu, konuşmasında sözünü ettiği olaylarla ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararlarının olduğunu iddia etti.

Tanrıkulu, “AİHM’in Türkiye’yi mahkum ettiği iki dava”ya gönderme yaparak, “İlki Ekim 1993 tarihinde Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı bir köyde 11 köylünün nasıl kaybettirildiğine ilişkin karar. Devlet bu köylülerin helikopterle götürüldükten sonra kaybettirildiğini inkâr etmiş. Oysa kaybedilen 11 kişinin yakınları, akrabalarının helikoptere bindirildiğine tanıklar. Köylüler zorla kaybettirildi” dedi.

‘AKP’lilerin kurumsal linç kampanyası başlattıklarını söyleyen’ Tanrıkulu, “AKP’nin kuruluşundan önce gerçekleşmiş ve insanlığa karşı suç olduğu AİHM kararlarıyla sabit olan ‘Kürtlere karşı’ bu ağır ihlalleri” …. “devlette devamlılık esastır prensibi üzerinden sahiplendiklerini” belirterek bunu “AKP’nin derin devletin yeni sahibi olduğunun bir kez daha itirafı” olarak nitelendirdi ve şu ifadeleri paylaştı:

“Çetelerin, uyuşturucu kaçakçılarının, rantçıların peşine düşmesi gereken Ankara CBS’nın bir tatil günü hakkımda soruşturma başlatması ve kamuoyuna duyurması da göz ardı edilmemesi gereken bir uygulamadır.”

Taraf’ın CHP’li Taşkın’ı şaşırtmadı… Sezgin Tanrıkulu’na destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Vay anasina,Koskoca Ataturk’un partisi kimlere kaldi?Ne kadar bolucu,hain,vatansiz varsa hepsi yeni chp’de..

  2. Erdoğan Taşkın’ı milletvekili yapan KK’dır ancak, bu adamın arkasındaki güç, Taşkın’ı geçmişte de destekleyen Amerikalılardır.

  3. 12 Eylül 2023, 03:01

    Parti ayrımı yapılmaksızın, eski yeni delegelerden başlayarak tüm siyasetten beslenenler TC’nin geldiği noktanın kaynaklarıdırlar, suçlularıdırlar. Din adına, etnik köken adına siyaset yapanlar en yaramaz olanlarıdırlar. Ve kendilerini pekala biliyorlar. Bilmeyenler kendisinden cacık bile olmayacağı apaçık ortada olan KaKa’yı hala destekleyenler ve TC’nin içinde bulunduğu duruma KaKa’nın neden olduğunu sanan AKP’ye oy vermiş yığınlardır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!