Tarikat şeyhinden müritlerine çağrı: Devletin kontrol mekanizmalarında olalım

Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah, müritlerine "Devletin kontrol mekanizmaları içerisinde olalım" çağrısı yaptı. Müritlerine sarık ve cübbe giyme konusunda uyarılarda bulunan Nurullah, “Hele İslami devlet olsun; herşey yerini bulsun. En güzel sarığı, cübbeyi biz giyeceğiz. Vakti saati var herşeyin" diye seslendi. Nurullah bir konuşmasında da "Tayyip Reisimiz aynı bizim mizacımızda" ifadelerini kullandı.

Tarikat şeyhinden müritlerine çağrı: Devletin kontrol mekanizmalarında olalım
Tarikat şeyhinden müritlerine çağrı: Devletin kontrol mekanizmalarında olalım

'Uşşaki' isimli tarikatın lideri Fatih Nurullah, devlet içerisinde kadrolaşma yönünde müritlerine çağrı yaptı.

‘DEVLETİ, MAKAMI BIRAKTIĞIMIZDA NE İDÜĞÜ BELİRSİZLER GELİYOR’

Nurullah, Nurani Tv adlı Youtube kanalında geçen 30 Temmuz’da yaptığı konuşmasında kendisine yöneltilen “Sarık veya cübbe giymek, resmî işlerimizde engel oluşturuyorsa nasıl bir yol izlemeliyiz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Birşekilde bu kisveyi taşıyacağım diye devletten kopma yok, hizmetten kopma yok. Ticaretten kopma yok. İşten kopma yok. Tembellik yok. Biz devleti makamları bıraktığımız zaman bir bakıyoruz kimler geliyor oraya, ne idüğü belirsizler geliyor. Daha sonra bizim başımıza amir oluyorlar ve başımızı ezmeye uğraşıyorlar.”

‘VAKTİ SAATİ VAR’

Nurullah “Hele İslami devlet olsun; herşey yerini bulsun. en güzel sarığı, cübbeyi biz giyeceğiz. Seviyoruz, öyle olmaya gayret ediyoruz. Ama sözüm anlaşılmıştır. Vakti saati var her şeyin” diye de müritlerine ‘zaman’ uyarısında bulundu.

‘ÜNİVERSİTE HOCASI SARIĞIYLA OTURDUĞUNDA TADI OLUR’

“Mesela başörtü meselesi zamanla çözüldü değil mi? Ayasofya mayasofya, Tayyip Bey 'bekleyin' dedi. Ayasofya açıldı” diyen Nurullah, “Sarık cübbeyle de biraz durun, vakti gelir. Belki oranın üniversite hocası da sarığıyla beraber gider oraya oturur belki. İşte o zaman tadı olur. Devletin kontrol mekanizmalarında olalım. Çünkü ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince onlar sonra Müslümanlar eziyet, sıkıntı çekiyor."

‘TAYYİP REİSİMİZ AYNI BİZİM MİZACIMIZDA’

Nurullah, 13 Ağustos’ta yaptığı son konuşmasında da “Bizim otoritemiz İhvan’ın otoritesidir. Türkiye Cumhuriyeti bundan önce FBI’a, CIA’ye iradesini kaptırmıştı. Birtakım kirli odaklar, mason locaları sevk ve idare ediyordu. Şimdi Tayyip Reisimiz aynı bizim mizacımızda, öyle kimseye eğilme yok. Dimdik” ifadelerini kullandı.