Tarikatlardan ‘korona’ya muska yarışı… Cübbeli Ahmet: 132 kez okunması gerekiyor

featured

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, koronavirüsü fırsata çevirmek isteyen, bunun üzerinden güçlerini artırmak isteyen tarıkatların muska yarışına girdiğini yazdı. İsmailağa Cemaati lideri ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak anılan Ahmet Mahmut Ünlü koronavirüse karşı 132 kez ‘Bulaşıcı mikroplardan korunma’ duasının okunması gerektiğini savundu. 

“Bilim adamları koronavirüsle uğraşırken, tarikat ve cemaatlerde de bu konuda dua, muska yarışı var” diyen Saygı Öztürk, şunları yazdı:

CÜBBELİ AHMET’İN 132 KEZ OKUNMASI GEREKEN DUASI

Cübbeli Ahmet Hoca’nın gönderdiği duaların başında günde 132 kez okunması gereken “Bulaşıcı mikroplardan korunma” duası var. Sabah-akşam ayrıca bulunduğu her mekanda okuyana, oradan ayrılana kadar hiçbir şeyin zarar vermeyeceği ayrı bir dua yer alıyor. Sabah-akşam üçer kez okuyana hiçbir şeyin zarar vermeyeceği hadisten zikredilen dua da bulunuyor. Amansız dertlerin şifası için, özellikle bulaşıcı hastalıkların gitmesi için sıkça salavat okunması öneriliyor. “İlacı bulunmamış kötü hastalıklardan sığınma duası”nın yanı sıra, bulaşıcı virüslerin zararını def için her namazdan sonra üçer kez okuyana hiçbir mikrop bulaşmayacağı açıklaması da yer alıyor. Okuyan ya da abdestliyken üzerinde taşıyan kişiyi ve aile fertlerini bulaşıcı mikroplardan koruyan bir dua da Cübbeli Hoca’nın önerdiği duaları arasında.

‘MENZİL ŞEYHİ VİRÜSLE GÖRÜŞÜR’

Menzil tarikatının sayfasında yayınlandığı öne sürülüp sosyal medyada paylaşılan bir nottan söz ediliyor. Koronavirüs dünyayı kasıp kavururken Gavs, mana aleminde virüsle görüşür. Virüs dile gelip, “Ey Gavs, bana Covid-19 derler, vazifem yer yüzünü sarıp Ademoğlunu cezalandırmaktır. Müsaade edersen Türkiye’ye de musallat olacağım” der. Gavs “Müsaade etmiyorum. Ben sağ olduğum müddetçe sana Türkiye’de selamet yoktur” der ve bunun üzerine virüs gider.

Tarikatlardan ‘korona’ya muska yarışı… Cübbeli Ahmet: 132 kez okunması gerekiyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Yillardir bu viruslerle yasiyor Turk milleti…
    Corona da ne.ki?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!