Tarikatta istismar davasında yakalama kararı çıkan Kadir İstekli gözaltına alındı

Hiranur Vakfının kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi 6 yaşındayken evlendirdiği iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı verilen Kadir İstekli gözaltına alındı. Baba Gümüşel'i yakalama çalışmaları ise sürüyor.

featured
(FOTO:MURAT DELIKLITAS/ISTANBUL-DHA)

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken evlendirdiği ve kızının yıllarca tecavüze uğradığı ortaya çıkmıştı

6 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında baba Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli hakkında tutuklanmaları talebiyle yakalama kararı çıkarıldı.

Yakalama kararı verilen Kadir İstekli gözaltına alındı. Daha sonra ise baba Yusuf Ziya Gümüşel gözaltına alındı. İstekli ve Gümüşel’in gün içinde adliyeye sevki bekleniyor.

Anne Hatice Kübra Gümüşel hakkında ise ruh sağlığının bozulup bozulmadığı yönünde rapor aldırılmasına hükmedildi.

 

EMNİYETE GETİRİLDİ

Pendik’te gözaltına alınan Kadir İstekli Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

EN AZ 30 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddialarına ilişkin iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi. İddianamede Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi. Toplumda yankı uyandıran ve tepkilere neden olan olayla ilgili H.K.G. ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı tarafından tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama talep edildi. İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, atılı suçun katalog suçlardan olması, bilirkişi raporu, bu suç için yasada ön görülen alt ve üst sınırları, bu nedenle oluşan kaçma şüphesi ve mevcut delil durumu nedeniyle ayrı ayrı tutuklanmalarına yönelik haklarında yakalama emri çıkartılmasına karar vermişti.

Tarikatta istismar davasında yakalama kararı çıkan Kadir İstekli gözaltına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Kürtçüleri bağrına basan İmamoğlunun başkan olmasını içine sığdırabilen varsa, biz sizlerden değiliz siz de bizlerden değilsiniz..

  2. 2 ay önce

    Öncelikle başka çocuklara zarar vermemesi için hadım edilsin

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!