Tarkan’ın İmamoğlu sevdası ‘tamamen duygusal’ mı?

İBB Meclisi'nin Ocak ayı toplantılarında görüştüğü imar dosyaları arasında, Tarkan'ın dosyası da yer aldı. İBB'den daha önce 5 kez istediği imar iznini alamayan Tarkan, şansını altıncı kez denediği görüldü. Tarkan'ın İBB Başkanı İmamoğlu'yla İzmir'deki konserinde kulis görüntüsü akıllarda soru işareti bıraktı.

Tarkan’ın İmamoğlu sevdası ‘tamamen duygusal’ mı?

İBB’den daha önce 5 kez istediği imar iznini alamayan Tarkan, şansını altıncı kez denedi. 8 Şubat 2019 tarihinde İBB’ye başvuran Tarkan’ın imar dosyası Meclis gündemine yaklaşık 11 ay sonra gelebildi.

TARKAN 13 YILDIR UĞRAŞIYOR 

Tarkan ve ablası Handan Menekşe’nin sahibi olduğu HİTT Müzik Prodüksiyon Tanıtım Turizm San. ve Dış Tic. Ltd. Şirketi, 2007 yılında Bayrampaşa Cevatpaşa Mahallesi’nde bir arazi satın aldı.

Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nin kuzeyinde ve cadde kenarında bulunan 5 bin 283 metrekarelik arazinin imarını değiştirmek için daha önce 5 kez İBB’ye başvuruda bulunuldu.

Akaryakıt istasyonu ve otel yapmak için yapılan başvurular daha önce belediye tarafından reddedilen Tarkan, altıncı kez başvurusunu tekrarladı.

İBB Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu, söz konusu teklifi uygun görmedi ve bu şekilde raporunu hazırlayarak Meclis’e sundu. Ancak rapor, oylama sırası geldiğinde İmar Komisyonu tarafından geri çekildi.

Dosyanın neden geri çekildiğine ilişkin Meclis’e bir açıklama yapılmadı.

TARKAN NE İSTİYOR?

Tarkan, 5 bin 283 metrekare olan arazinin imar planlarında bin 720 metrekaresinin çocuk bahçesi, bin 150 metrekaresinin yol alanı olarak ayrıldığını, son değişiklikler ile terk oranının yüzde 81’e çıktığını, kendisine 980 metrekare kaldığını iddia ederek, mağduriyetinin giderilmesini istemişti. Söz konusu arazinin 2 bin 686 metrekarelik kısmına ticaret alanı hakkı olan imar izin verilmesini talep etmişti.

Cevatpaşa Mahallesi sakinleri ise  “Bu araziyi sorduğumuzda Tarkan’ın adı geçiyor. Başka kimsenin değil. Buranın neyine benzinlik yapacaklar. Bu arazinin halka açık bir şey olması lazım. Buraya bahçe yapsınlar. Bu mahalleye bahçe olsun. Sahibi varsa da belediye istimlak etsin. Burası bitmiş. Tarkan güzel bir şey yapıyorsa yapabilir.” dediler.

TARKAN’IN İMAMOĞLU’NA DESTEK MESAJI

Tarkan daha önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmir’deki konseri sonrası kuliste bir araya gelmişti.

Ancak Tarkan YSK’nın 2019 yerel seçimlerinde İstanbul seçimlerini iptal kararına da sosyal medya hesabından tepki göstermişti. Tarkan’ın tepkisi İmamoğlu’nun, YSK’nın seçimleri iptal etme kararının ardından yaptığı “Sanatçılar da konuşacak” sözleri üzerine gelmişti.

Tarkan Twitter’dan İmamoğlu’na destek mesajı paylaşarak, “Dün gece gözüme uyku girmedi. Gel gör ki sabah ufuktan doğan ışık her zamankinden daha parlaktı. Anladım ki #HerŞeyÇokGüzelOlacak” demişti.