Taylan Kulaçoğlu, terör propagandasından tutuklandı

featured
service

İsimsizler Hareketi adıyla kurduğu sosyal medya hesabı ile ‘suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

17 Mayıs’ta gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve gazeteci Hakan Gülseven, dün tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararı ile serbest bırakılmışlardı. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına savcılığın yaptığı itiraz karara bağlandı.
Hakkında yakalama kararı çıkarılan Taylan Kulaçoğlu’nun tekrar gözaltına akındı.

Kulaçoğlu da sosyal medya hesabından, “Hiçbir kaçma şüphem olmamasına rağmen, kendi evimden tekrar gözaltına alınıyorum !” dedi. Adliyeye götürülen Kulaçoğlu çıkarıldığı Nöbetçi Hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.
Taylan Kulaçoğlu, DHKP-C terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen “İsimsizler Hareketi” isimli bir sosyal medya hesabı kurmuştu. Bunun üzerine harekete geçen Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı Taylan Kulaçoğlu hakkında soruşturma başlatmıştı. Kulaçoğlu, 17 Mayıs’ta gözaltına alındı. Kulaçoğlu hakkında ‘Örgüt propagandası suçlaması bulunuyor..

Taylan Kulaçoğlu, terör propagandasından tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!