Tecavüzleri savunan Sevan Nişanyan’dan Elazığlı depremzedelere hakaret

Liberal fikirleriyle FETÖ kumpasları ve çocuk istismarının savunuculuğunu yapan Sevan Nişanyan, Elazığ merkezli depremin ardından yine kin kustu.

Tecavüzleri savunan Sevan Nişanyan’dan Elazığlı depremzedelere hakaret

İzne ayrıldığı İzmir Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim olmayan, daha sonra Avrupa’ya kaçtığı öğrenilen yazar Sevan Nişanyan, Elazığ’da meydana gelen depremin ardından iğrenç paylaşımlar yaptı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Elazığ Türkiye’nin en bağnaz, en cahil, en paranoyak, cinsel saplantılı, tecavüz kültürü gelişkin kentidir” ifadelerini kullanan Nişanyan, “Gasp edilmiş emlak üzerine kuruludur, inkar edilmiş kimliklerden örülü bir hapishanedir. İdolü Mehmet Ağar’dır. Çocuklara yazık tabii, onlar suçsuz” dedi.

Depremle ilgili paylaşımında “Cinsel saplantılı” ifadesini kullanan Nişanyan, danışmanını taciz ettiği iddiasıyla yargılanan ve ceza alan psikoterapist Murat Paker’in savunmak için paylaştığı iletide, “Sekiz yıldır ‘terapi’ adı verilen iç dökme seanslarına gidip mahreminizi paylaştığınız birinin, faraza, en kötü ihtimalle, size ‘yürümesi’ yahut öpmeye kalkması, yahut çükünü çıkarıp göstermesinin vereceği net zarar nedir?” demişti.

Ergenekon-Balyoz gibi FETÖ kumpaslarının savunucusu Nİşanyan, 2016 yılında T24’de yazdığı yazıda tecavüzcüler ve çocuk istismarcıları için “Tecavüzcülerin çoğu büluğ çağının fırtınaları arasında yolunu kaybetmiş âşıklardır” demişti.

EŞİNİN ÜZERİNE DIŞKI DÖKMÜŞTÜ

2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Türk Dili ve Tarihi dersleri veren Sevan Nişanyan kavanoza koyduğu dışkısını eşi Müjde Nişanyan’ın üzerine dökmüştü. Agos gazetesinde de yazarlık yapan Nişanyan’a gazetenin kadın çalışanlar tepki göstermiş, dönemin Agos Genel Yayın Yönetmeni Ethem Mahçuphan, Nişanyan’ı savunmuş ve “feministlik” yapan çalışanları ayrılmaya zorlamıştı.