Teğmenler arasında ‘Atatürk kavgası’ iddiası

Tuzla Piyade Okul Komutanlığı'nda 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde, yakasına Atatürk fotoğrafı takmak istemeyen ve fotoğrafı yere atan bir teğmenle diğer teğmenler arasında arbede yaşandığı öğrenildi.

featured

YILMA BAŞAR KORKMAZ / Veryansın Tv

İstanbul Tuzla Piyade Okulu’nda 10 Kasım’da skandal bir olay yaşandığı ortaya çıktı.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde tüm teğmenlere göğüslerine takması için bir Atatürk fotoğrafı ve rozeti verildi. İddiaya göre bir teğmen bu rozeti takmadığı gibi, fotoğrafı da buruşturup attı. Bunu gören diğer teğmenler tepki gösterince, Atatürk fotoğrafını buruşturup atan teğmenin, “Ben Atatürk’ün askeri yönünü beğeniyorum ancak cumhuriyet sonrası yaptıklarına katılmıyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Bu sözler sonrası olaya tepki gösteren askerlerle, Atatürk fotoğrafını yırtan teğmen ve arkadaşları arasında arbede çıktı.

İki grup arasındaki arbedenin büyümesiyle dışarıdan polis ve jandarmanın dahil olduğu belirtildi. Bu arbedenin ardından tarikat bağlantılı olduğu ve Harbiye’de de benzer davranışlar sergilediği iddia edilen teğmenin kaldığı odanın kapısına diğer askerler Atatürk posteri astı. Aynı teğmenin bu posteri de yırtmasının ardından Atatürk’e bu saygısızlığı yapan teğmene tepki gösteren askerlerle, Atatürk fotoğrafını yırtan asker ve ona destek veren diğer askerler arasında yeniden bir arbede yaşandı.

DARP RAPORU ALDILAR

Bu tartışmanın ardından Atatürk resmini yırtan kişinin dışarıdan darp raporu aldığı ve buna binaen gece saat 03.00’da sivil savcının darp edenleri çağırdığı belirtildi. Bunun üzerine bölük komutanları sözlü ve fiziksel tartışmaya karışan kişileri göndermediği ifade edildi. Bu eylemin tarikat bağlantılı teğmenler tarafından planlı şekilde yapıldığı iddia edildi. Olayla ilgili TSK idari tahkikat başlattı.

MAHZENDE SOHBET TOPLANTILARI

İddia edildiği üzere Atatürk resmini yırtan kişilerin tarikat ilişkileri olduğu ve bu kişilerle KHO mezunları, üniversite kaynaklı ya da diğer kaynaklı olanların sürekli çatışma halinde olduğu, okul idaresinin de bu çatışmaları bastıramadığı belirtildi. Tarikat bağlantılı kişilerin mahzen katında ve denk gelmesi imkansız olan izin tarihlerinde toplanarak sohbet yaptığı iddia edildi.

 

Teğmenler arasında ‘Atatürk kavgası’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum

 1. Atatürk gibi bir karakter nasıl sevilmez yaw, ismi Anthony olsa bayilirsiniz. Yahu adamın yaptığı insanlık dışı bir tane olay vuku bulmuş mu, ne yaptıysa milleti ve devleti için ve bulunduğu çağın cokk çok ilerisinde yapmış, su örümcek kafalarinizi bı değiştirin artık..Rabbim lutfetmos de Atatürk gibi bir lider vermiş bu millete, hakediyoruz mu bence hayır bu millet bı haltı haketmiyor.saygilar

 2. Tarikatçıların hepsi bir böcektir ve görüldüğü yerde ezilmelidir.

 3. 22 Kasım 2023, 23:42

  Yazıklar olsun Atatürk olmasaydı o teğmen nerde nasil teğmen olacaktı?

 4. Fetö’den ders almamışlar. Bu ülke her şeyini Atatürk’e borçludur. Borcunu da ödeyemez. Ordunun içine tarikatçı, Atatürk karşıtı tek kişi olmamalıdır. Olursa sonumuz Irak, Libya, Suriye olur. Yazıklar olsun. Bu teğmen askerlikten atılmalıdır.

 5. aynen Osmanlı’nın son günleri gibi. artık yıkım kaçınılmaz.

 6. 22 Kasım 2023, 22:30

  Böyle bir tarikat ….. Teğmen oluyor . Sasurdjkmi? Hayır.

 7. Yunan tohumunun ortaya çıkmasını değil hala ordudan atmayanları konuşalım..

 8. karşı devrimciler devlete sızdıktan beri bu vakalar vukuu buluyor.kemalist ordu ortadan kaldırılmak isteniyor.içerde çatırdayan ordunun cephedeki mücadelesine nasıl güvenir Türkler? akpnin TCyi yıkma projesi olduğunu daha nasıl ıkantılayacak halka…

 9. sizin gazete chp’ye muhalefet ederken elinde gucu bulunduranlar devletin butun kurumlarini boyle islevsiz hale getirdiler. chp yanlis politikalar izleyebilir ama iktidar kimdeyse gucu onlar kullanir ve sorumluluk onlardadir. siz hedef saptirmaya muhtemelen bilincli olarak devam ederken bunlarin olmasina isteyerek katkida bulunacaksiniz…

 10. 22 Kasım 2023, 21:39

  Her subay adayı Atatürk’e aşık olmak zorunda mı? Cemaatçi olduğunu nereden biliyorsunuz? Şimdi bu yorumun altına da gardrop Atatürkçüleri doluşurlar.

  Bu ülkenin kurucularının hayaleti ile yönetilmekten kurtulması lazım. Saygı duyulur ama herkes sevmek zorunda değil. Herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda da değil. Böyle bir zorlama ve mantıksızlık dünyanın hiç bir yerinde yok.

  • 23 Kasım 2023, 00:18

   Burası Türkiye Cumhuriyrti, tabi artık sizin gibiler sayesinde arap bedevi kabilesi olma yolunda baya yol kat ettik. Tarihten ders alamayanlar tarihe gömülür. Siz kadtırşef ve survivor izlemeye, hadta olunca da arap hocalara götürüp okutup üfletmeye devam edin…

  • Laf ebesi. Senin kim olduğun belli ve yorumunun hiç bir değeri yok.

  • Senin gibi vatan hainine kimse cevap vermez merak etme

  • 23 Kasım 2023, 16:00

   Sen Yunan savaşi kazanamadı, Hatay Fransizların olmadı diy ağlayanlardan mısın?

 11. Ordunun içine cemaatler pire yavrularını yerleştirdiler ve ileride olacak olanları omuzlarında general rütbeleri taşıyan sorumsuzlar yüzünden olacak olanları ön görmemek için geri zekalı olmak gerek.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!