Tehlike kapıda.. İran virüsten kırılıyor ama Ankara sessiz sedasız uçuşları açıyor!

featured
service

Kovid-19 nedeniyle tüm dünyada pandemi ilan edilmesinin ardından fazla vaka nedeniyle seyahat yasağı konulan İran’a uçuşların bir iki gün içerisinde açılacağı öğrenildi.

ERDEM ATAY / ÖZEL HABER

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, pandemi nedeniyle seyahatlerin yasaklandığı İran’la sınırlar açılıyor. Alınan karara göre hem otobüsle hem de uçakla yolcular iki ülke arasında geçiş yapabilecek. Uçuşların bir iki gün içerisinde açılacağı öğrenilirken, birçok yetkilinin de karara itiraz ettiği belirtiliyor. Sessiz sedasız uygulamaya geçilecek olan kararla birlikte virüsün yayılma riskinin artacağı konuşuluyor. Bu kararın neden alındığı bilinmiyor.

AVRUPA VİZE İLE ALIYOR, KONTROL EDEBİLİYOR

Birçok Avrupa devletinin İran’a uçuşları açtığı biliniyor. Ancak bu ülkelere gidişlerin vize ile yapılmasından dolayı geçişler kontrollü olabiliyor. Bu durum Türkiye için geçerli değil. Zira iki ülke arasında bir vize uygulaması bulunmuyor. Bu nedenle birçok İranlı’nın Türkiye’ye gelmesinin kontrol edilemeyeceği, bunun da Türkiye’deki vaka sayılarını artırabileceği konuşuluyor.

İRAN’DA TEST SIKINTI VAR

İran’da bugüne kadar yaklaşık 25 bin kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Yaklaşık 430 bin kişinin de virüs kaptığı belirlendi. Test yapma konusunda büyük sıkıntılar çektiği bilinen İran’da vaka sayısının test yapılamamasından dolayı eksik olduğu gelen bilgiler arasında. Tahran Belediyesi Kriz Masası Başkanlığından yapılan açıklamada, Tahran’da test kiti yetersizliği nedeniyle PCR tarama testlerinin durdurulduğu belirtilmişti.

SADECE GEÇEN HAFTA BİNDEN FAZLA İNSAN ÖLDÜ

Ülkede sadece geçen hafta binden fazla insan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
İran Sağlık Bilim Kurulu Üyesi Merdani, “Durum böyle giderse ölü sayısı günlük 300-400 arası seyredecek” derken, Tahran İl Sağlık Bilim Kurulu Başkanı Zali de, “Tahran’da 3. dalga başlamıştır” açıklama yapması dikkat çekmişti.

Tehlike kapıda.. İran virüsten kırılıyor ama Ankara sessiz sedasız uçuşları açıyor!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!