Telegram çöktü mü?

Whatsapp‘ın en büyük rakiplerinden birisi olan Telegram‘a erişim sağlanamıyor. Vatandaşlar "Telegram çöktü mü?" sorusuna yanıt arıyor.

Telegram çöktü mü?

Mesajlaşma servisi WhatsApp Messenger'ın en büyük rakibi olan Telegram çöktü. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Telegram'a erişim sorunu yaşandığı bazı kullanıcılar tarafından ifade edildi.

Telegram'dan yapılan açıklamaya göre şu an bazı sorunlar yaşanıyor. Konuyla ilgili henüz açıklama gelmedi.

TELEGRAM NEDİR?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil (Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu Touch) hem de masaüstü sistemleri (Windows, OS X, Linux) için mevcuttur. Ağustos 2013'te yayın hayatına başlamıştır. Kullanıcılar birbirleri arasında metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı, sticker ve 2 GB'a kadar dosya paylaşımı yapabilmektedirler. Geliştiricileri ayrıca Kasım 2016'da Telegraph isminde, kullanıcıların çeşitli formattaki içerikler oluşturmalarını ve hikâye yazmalarını sağlayan bir uygulama hazırlamıştır.

4 Kasım 2014'te Telegram, Telegram kurucularının aralarında konuştuğu mesajlara erişebilen kişiye $300000 ödül vereceği bir yarışma düzenledi.11 Şubat 2015'te yarışma bitti ve kazananı olmadı.Ayrıca Telegram, hiçbir 3. partiye, hükümetler dahil olmak üzere bugüne kadar veri paylaşmamıştır.